A Kisvárda meg sem állt odahaza négy gólig az Újpest ellen

<a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/nb-i-17-fordulo-7537" target="_blank">A KÉPRE KATTINTVA GALÉRIA NYÍLIK (Fotó: Kovács Péter)</a>
A labdarúgó NB I  17. fordulójában a Kisvárda 4–0-ra megverte odahaza az Újpestet.
NB I

17. FORDULÓ
Kisvárda Master Good–Újpest FC 4–0 (Ilievszki 33., 53., Navrátil 46., Nikolov 67.)
Kisvárda, Várkerti Stadion, 1815 néző. V: Márton

ONLIVE KÖZVETÍTÉS, ÉRDEKESSÉGEK, STATISZTIKÁK ITT!

ÖSSZEFOGLALÓ

Nyolc eddigi bajnokija közül egyet nyert meg az Újpest Kisvárdán, mindjárt az elsőt, 2018. november 10-én, 4–1-re. Igaz, azt senki sem látta, és nem azért, mert zárt kapus lett volna a meccs, hanem mert akkora köd ereszkedett a Várkerti Stadionra, hogy érdemi összefoglaló sem készült a történtekről. Az újpestiek ma már a Vasast erősítő csatára, Novothny Soma három gólt szerzett, az egyiket követően a kispadhoz szaladva azt kiabálta, hogy „Ollóztam”, miközben utóbb kiderült, alig fél méterről passzolta az üres kapuba a labdát.

Úgyhogy kiderült, nemcsak a messziről jött, hanem a ködben gólt szerző ember is azt mond, amit akar...

Szombaton azonban eljött az igazság pillanata, verőfényes napsütésben zárhatta le az évet a két csapat. Annak tudatában, hogy bármilyen eredmény szülessen, egyik gárda sem lehet büszke a 2023. őszi produkciójára.

A kezdeti újpesti mezőnyfölény után kiegyenlítődött a játék, majd a kisvárdai lábakon kezdett el vándorolni a labda. Az első veszélyesnek tűnő vendégtámadás közben Vincent Onovo bokája megsérült, s bár az újpesti csapatkapitány ekkor még a pályán maradt, a szünet előtt cserét kért. Addig történt egy s más: előbb Varga Balázs rontott ordító helyzetben a kapu torkában, majd Csoboth Kevin cselezett Alaksandar Jovicic mellett a tizenhatoson befelé, el is esett a védő lábában, vizsgálódott is a VAR, az eredmény meg az lett, hogy az Újpest válogatott szélsője kapott sárga lapot műesésért... Láttak már ilyenért büntetőt adni Kisvárdán is – mondjuk a múlt héten... Mire Vincent Onovo lement a pályáról, már vezetett a Kisvárda.

Ekkor értékelődött fel igazán Varga Balázs kihagyott helyzetének jelentősége, persze, igazságtalan lenne a fiatal újpesti nyakába varrni, hogy hazai vezetéssel mentek a felek a szünetre, hiszen Mario Ilievszki gólja előtt a belső védő Georgiosz Andzulasz rosszul helyezkedett, majd könnyedén hagyta lerázni magát. Közvetlenül a szünet előtt hasonló szituációból újabbat lőhetett volna a sereghajtó, Rafal Makowski lövését védte a rövid kapufától el nem mozduló Molnár Zsombor.

Aztán a második játékrész első percében már tényleg növelte az előnyét a Kisvárda: a jobbszélről befelé mozgó Jaroslav Navrátil volt eredményes – majd a saját pozíciójában is villogott, beadása után a kisvárdaiak centere érkezett oda, ahova érkeznie kell a befejező csatárnak. Nebojsa Vignejevics hármas cserével reagált a három kapott gólra, az egyik friss erő Kiss Tamás meg is lódult a jobb oldalon, ám a kaput neki sem sikerült eltalálnia. Nem úgy Boban Nikolovnak, aki fordulásból a tizenhatos előteréből zúdította a kapu bal oldalába a Robert Mörschel által röviden kifejelt labdát.

Hiába igyekezett az Újpest, szépítésre sem futotta az erejéből, s ebben a naptári évben harmadszor veszített Kisvárdán: februárban 2–1-re, májusban 2–0-ra, ezúttal 4–0-ra. A lilák az utolsó hét meccsen egyetlen pontot szereztek, a Mezőkövesd után másik alsóházi csapattól is négy gólt kapva. Kisvárdán ellenben él a remény, az együttes legalább egy napig elmozdult az utolsó helyről, és a tavaszt három hazai meccsel kezdi.