Szoboszlai gyönyörű gólja adta meg a Liverpool-siker alaphangját

Vágólapra másolva!
2023.12.20. 20:55
null
Micsoda gól! (Fotó: AFP)
Angliában Szoboszlai Dominik együttese, a Liverpool bejutott a Ligakupa elődöntőjébe, miután odahaza 5–1-re megverte a West Ham Unitedet. Az ismét kezdő magyar játékos szerezte csapata első gólját a találkozón, a „vörösökre” a Fulham vár az elődöntőben.

ANGOL LIGAKUPA
NEGYEDDÖNTŐ
Liverpool FC–West Ham United 5–1 (1–0)
Liverpool,
Anfield. V: Tim Robinson
Liverpool:
Kelleher – Joe Gomez, Quansah, Van Dijk (I. Konaté, 60.), Cimikasz (C.Bradley, 68.) – Endo (Alexander-Arnold, 60.), Szoboszlai (Szalah, 60.), Curtis Jones – Elliott, Gakpo (Luis Díaz, 78.), D. Núnez. Menedzser: Jürgen Klopp
WHU: Aréola – Coufal (Kehrer, 72.), Ogbonna, Mavropanosz, Ben Johnson – Soucek, Edson Álvarez (Ings, 82.) – Kudus (Ward-Prowse, 72.), Fornals, Benrahma (Paquetá, 58.) – Bowen. Menedzser: David Moyes
Gólszerző: Szoboszlai (28.), Curtis Jones (56., 84.), Gakpo (71.), Szalah (82.), ill. Bowen (77.)

AZ ELŐDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA
Liverpool–Fulham
Middlesbrough (II.)–Chelsea

ÖSSZEFOGLALÓ

Szoboszlai Dominik mellett Cody Gakpo, Endo Vataru, Curtis Jones és Harvey Elliott is kezdett a Liverpoolban a West Ham elleni ligakupa-mérkőzésen, ahol hamar nagy mezőnyfölényt harcolt ki a házigazda... és meg is tartotta azt.

Kisebb nagyobb kimaradt helyzetek után Szoboszlai Dominik élményszámba menő gólt lőtt a jobb alsó sarokba a 16-os elől; de nemcsak ezzel bizonyított a szurkolóknak, a menedzserének és nyilván önmagának is, hanem hatalmas mezőnymunkájával és pontos, ötletes passzaival, lendületes elfutásaival és jó beadásaival.

Többször is jobbszélsőként bontotta meg a londoniak védelmét, és ha kellett, keményen védekezett.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Nem ment a londoniaknak ezen a mérkőzésen, érezni lehetett, amikor a második félidő elején Darwin Núnez mesteri passzából éles szögből betalált Curtis Jones, eldőlt a továbbjutás sorsa.

Jürgen Klopp a 60. percben pihenőt vezényelt a Szoboszlai, Virgil van Dijk kettősnek is, és ugyan Cody Gakpo találata után Jarrod Bowen lőtt egy szép gólt, de a kitámadó londoniak fellazuló védelmét és fegyelmét Modamed Szalah és Curtis Jones is góllal büntette.

5–1-re nyert, így díszlépésben jutott a következő körbe a ligakupában a Liverpool.

PERCRŐL PERCRE

90+5. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

Négy perc a ráadás.

90. perc Darwin Núnez fejen rúgja Kehrert, sárga lap.

88. perc Elliott a 16-os elől jobbal a jobb alsó mellé lő, de ez nem rontja el Klopp fergeteges jókedvét.

GÓLVIDEÓ ITT!

84. PERC EZ IS BENT VAN, CURTIS JONES jobbal a jobb alsóba lő tízről, picit baltól, egy remek szóló végén. Ezt a gólpasszt is a középpályán szereplő Arnold adta: 5–1!

82. PERC MOHAMED SZALAH ezt már nem hagyja ki, 11 méterről, picit balról ballal a bal alsóba lő. Arnold adta a gólpasszt: 4–1!

81. perc Danny Ings be, Álvarez le, szűrő helyett ék.

80. perc Núnez jobbal 18-ról kapura lő, Aréola a kapufára tolja a labdát, a kipattanó Szalahé, aki ötről jobbal az üres kapus jobb sarka mellé hamarkodja a labdát.

79. perc Gomez nagyot fut, és helyzetben is, de az ötösről a kapusba lő. Nincs meg első gólja profiként.

78. perc Luis Díaz be, Gakpo le.

BŐVEBBEN ITT!

77. PERC SZÉPÍT A WHU! Johnson passzával beforgatja JARROD BOWEN Quansahot, és kissé balról, 14-ről jobbal a túlsó felsőbe tekeri a labdát. 3–1!

72. perc Kettős vendégcsere: Thilo Kehrer Coufalt, James Ward-Prowse Kudust váltja.

71. PERC NAGYON ELDŐLT, CODY GAKPO felezőnél labdát szerző Konaté passzát 16 méterről, középről a jobb alsóba rúgja. 3–0!

71. perc Kudus kissé jobbról, 20-ról ballal nem sokkal lő a léc fölé. Kelleher biztosított.

70. perc Bradley passzol Szalah elé, aki az ötös jobb sarkáról jobbal a léc fölé lő, jócskán elvétve a rövid felső sarkot.

68. perc Conor Bradley váltja Cimikaszt.

63. perc Gakpo lőtt passza elsuhan az ötös bal sarkán Núnez lába között.

62. perc
Szalah indítja a jobb szélen Elliottot, aki az ötös jobb sarkáról jobbal a kapusba lő.

60. perc Hármas hazai csere, Endo, Van Dijk és Szoboszai le, Mohamed Szalah, Ibrahima Konaté és Trent Alexander-Arnold be.

58. perc Jones kissé balról, 17-ről nem sokkal tekeri a labdát a bal felső fölé!

58. perc Lucas Paquetá be, Benrahma le.

56. PERC ELDŐLT? CURTIS JONES balról ballal a hosszú alsóba lő Núnez ütempassza után, négy méterről, a kapus lába között. 2–0!

54. perc Az első vendéghelyzet,
Bowen elmegy a balon Fornals passzával, a ballábas beadást bevetődve tisztázza az ötösön Cimikasz Fornals elől. Méterekről repült a labdáért a görög.

52. perc Edson Álvarez kap sárga lapot Elliott megrúgásáért.

50. perc Jones kissé messzebbről a bal alsó mellé talál.

49. perc Szoboszlai szögletét Quansah a jobb sarok mellé fejeli. Nem sikerült visszaadni a gólpasszt.

48. perc Núnez ballal egy jó csel után kapura lő, véd a jobb felső előtt Aréola. Fornals nem állt most a helyzete magaslatán.

47. perc Szoboszlai jobb oldali beadása megpattan Coufalon, így éppen csak, de magas Núneznek középen, a jobb alsó előtt Ogbonna takarít.

46. PERC FOLYTATJUK!

Fotó: Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

45. perc Mellé, Gakpo ötről a bal alsó mellé fejeli Elliott kiváló, jobbról érkező beadását.

40. perc Nyom a Pool, de hiányoznak most a jó beadások.

Szoboszlai: 23 meccs az idényben, 4 góllal és 3 gólpasszal. Az előző négy poolos meccsén 2-szer talált be.

Ennyi

He's hit a screamer to put Liverpool ahead in the EFL Cup quarter-final #LIVWHUpic.twitter.com/IcTDexyP3d

31. perc
Szoboszlai első jobb oldali beadása nem az igazi, a másodikat erősebben küldi középre, Mavropanosz bal térdéről a bal alsó mellé megy a labda végül. Nem sokkal.

28. PERC BOMBAGÓL SZOBOSZLAI DOMONIKTÓL, jobbal kissé jobbról, 23 méterről a jobb alsó sarokba lő. A labda pörgés nélkül hasította a levegőt, Aréola nem érhette el: 1–0! Quansah labdát szerzett a felezőnél Benrahma és Bowen között, majd gólpasszt adott: vendéghelyzetből hazai gól.

21. perc Núnezzel passzt vált, majd ballal jócskán a bal alsó mellé lő 17-ről, kissé balról Szoboszlai. Jones jobb oldali beadása a kapusé.

19. perc Benrahma két jó csel után már a 16-oson belül jár, eléáll Gomez, és szereli.

17. perc Szoboszlai emel az ötös bal sarkára Núnez elé, aki nagy erővel a rövid alsó mellé bólintja a labdát.

14. perc FÖLÉ, Szoboszlai körömpasszát Elliott balra tolja, és ballal 18-ról centiméterekkel véti el a bal felső sarkot!

11. perc Gomez jobb oldali, lapos beadása jobb, ment az ötösön Núnez elől Mavropanosz.

A West Ham a legutóbbi 55 idegenbeli meccséből mindössze egyet nyert meg a Liverpool ellen, 2015 augusztusában, 3–0-ra.

9. perc Elliott otthagyja Benrahmát, a 16-os bal sarka elől ballal a bal alsó mellé lő, nem sokkal. Aréola vetődve biztosított. Núnez remek cselei után Cimikasz rosszul ad be balról.

6. perc Núnez kapura tör Szoboszlai bokapasszával, de les.

A West Ham menedzsere, David Moyes még soha nem nyert idegenben a Liverpool ellen, ez a 21. kísérlete. Csak a Chelsea és az Arsenal ellen gyászosabb a mérlege (22-22).

4. perc Szoboszlai megindul, jobbal kapura lő, blokkol a kapu előtt a labdának háttal álló Núnez, a lecsorgót elhalássza a 16-oson aztán a magyar fiú elől Soucek. Cimikasz beadása rossz aztán. Soucek és Szoboszlai a legutóbbi találkozásukkor nem nem kerültek egymással baráti viszonyba.

4. perc Mezőnyharccal, sok rossz londoni passzal.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta vörösben, a venégek tiszta fehérben.

Egy kis örökmérleg! 148 mérkőzés, 81 poolos és 29 londoni sikerrel, 256, ill. 144 rúgott góllal.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Stefan Bajcetic, Doak, Gravenberch, Diogo Jota, Alexis Mac Allister, Andrew Robertson, Thiago és Joel Matip sérült, a vendégektől Michail Antonio maródi.

Kétségtelen, hogy a Liverpoolnak gyorsan túl kell tennie magát a hétvégi rangadón, hiszen szerda este a West Hammel csatázik a Ligakupa negyeddöntőjében, a Premier League következő fordulójában, szombaton pedig a tabellát vezető Arsenal érkezik az Anfield­re – márpedig az utóbbi meccs minden bizonnyal nagyobb erőfeszítést igényel a „vörösöktől”, mint a Manchester United elleni.

Ezzel együtt a Liverpool edzője kiállt mellette a meccs utáni sajtótájékoztatón, és úgy fogalmazott, nem a gyengébb szereplés, hanem a csapatrendszer szükséges átalakítása miatt cserélte le a magyar légióst.

Noha ígéretesen kezdte a Manchester United elleni vasárnapi rangadót, kifejezetten rossz mérkőzést zárt Szoboszlai Dominik a Liverpoolban.

A magyar válogatott legutóbbi keretéből Szoboszlai mellett a szintén az angol Premier League-ben szereplő Kerkez Milos értéke is nőtt: a nyári átigazolását követően ősszel 15-ről 18 millióra ugrott – miután 17.87 millióért szerződött a holland AZ-től a Bournemouthba –, most pedig már 20 millióra taksálják. A válogatottból a Hoffenheimben elvétve játszó Szalai Attila becsült értéke változott még, 14 millió euróról 10 millióra csökkent. A magyar top 10-es listában annyi változás történt továbbá, hogy a négyszeres válogatott Sallói Dániel (Sporting Kansas City) félmillió eurót javított korábbi megítélésén és a 7. helyen áll.

Szoboszlai értéke a Transfermarktnál egyébként 2022 júniusa óta folyamatosan, minden egyes becslésnél emelkedik, annak köszönhetően, hogy fokozatosan egyre magasabb szinten tud kiemelkedő teljesítményt nyújtani. A Premier League legértékesebb játékosa egyébként továbbra is a norvég Erling Haaland (Manchester City) 180 millió euróval, 2. az angol Bukayo Saka (Arsenal) 120 millióval. Szoboszlai a PL becsült értékrangsorában a 75 millió euróval is „csak" 15. holtversenyben.

Miközben az angol sajtóban kemény kritikákat kapott a Manchester United elleni hétvégi játéka után Szoboszlai Dominik, a piaci megítélése az őszi szezonban nyújtott teljesítményének köszönhetően a mértékadó Transfermarktnál tovább javult. A német piaci portál a legutóbbi, októberi, 70 millió eurós értékbecslését követően most már 75 millió euróra taksálja a magyar válogatott 23 éves csapatkapitányának értékét, amivel már a Liverpoolból is kiemelkedik. Klubjában a kolumbiai Luis Díazzal holtversenyben (az ő értéke nem változott a legutóbbi becsléshez képest) az élen áll. Őket követi Tren-Alexander Arnold 70 millióval, majd a Darwin Núnez, Alexis Mac Allister, Mohamed Szalah trió következik 65-65 millióval. A Liverpool sztárjai – már aki lehetőséget kap – a West Ham elleni szerda esti Ligakupa-meccsen a pályán is megmutathatják, mennyit érnek…

A mértékadó piaci portál, a Transfermarkt elkészítette legújabb értékbecslését: a Liverpool magyar válogatott középpályását, Szoboszlai Dominikot már 75 millió euróra taksálják, aminek alapján Luis Díazzal holtversenyben a „vörösök” legértékesebb játékosa.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT A POOL–WHU MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!