Igazi Hercules: 86 év után először nyert kupameccset a kiscsapat, s kiverte az Ajaxot

Az Utrecht városában működő Hercules 141 éves történelme egészét a holland labdarúgás alsóbb osztályaiban töltötte. Az amatőr együttes otthonául szolgáló Voordorp Sportpark nem felelt meg a Holland Kupa ezen szakaszára vonatkozó előírásoknak, így a találkozót a városi „nagytestvér”, az FC Utrecht otthonában (Galgenwaard Stadion) rendezték meg – írta meg az nso.hu.

A fekete-fehér mezben pályára lépő Hercules játékosai nem ijedtek meg az amszterdami gigásztól, s Tim Pieters duplájával 2–0-ra elhúztak ellenfelüktől – a 22 éves csatár második gólja egyénként káprázatosra sikeredett.

Az idényt pocsékul kezdő, de fokozatosan feljavuló Ajax az utolsó tíz percben tért magához, s hat perc alatt ledolgozta hátrányát Brian Brobbey és Chuba Akpom góljaival. Erre viszont még volt válasza a Herculesnek: a csereként beálló Mats Grotenberg a ráadás harmadik percében a hálóba kanalazta a labdát, s ezzel búcsúztatta a sorozatot 20 alkalommal megnyerő vendégét.

S hogy mennyire hőstett a Hercules győzelme, azt a következő statisztika mutatja: az utrechti kicsapat legutóbb 1937 március 14-e óta nyert először a kupában – a tizenegyespárbajokat nem számítva.

HOLLAND KUPA – 2. forduló (a 16 közé jutásért)
USV Hercules (IV.)–Ajax 3–2 (Pieters 16., 66., Grotenberg 90+3., ill. Brobbey 83., Akpom 89.)