Női kosárlabda EK: győzelem Skóciában is, nyolcaddöntős a Pécs

MH/MTI
2023. december 21. csütörtök. 23:23

Az East Kilbride-i folytatásban a házigazdák négy perc alatt csak három pontot hoztak össze, ezalatt 12 pontot kaptak, elsősorban Wallace révén. Az ellenfél azonban hamarosan magára talált, így két pontra felzárkózott.

A folytatásban Jovan Gorec vezetőedző tanítványai őrizték előnyüket, ekkor már sokkal több hiba csúszott a támadásokba mindkét oldalon. A nagyszünetben 29-35 volt az állás, Wallace pedig a mezőny legjobbjaként tíz pontnál tartott.

Térfélcsere után az NB I-ben 6/3-as mérleggel negyedik baranyaiak minden addiginál jobban, 11 ponttal elhúztak, ekkor már összesítésben 35 pontos hátrányt kellett volna ledolgozniuk a skótoknak. Mérész Beatrix is belelendült a vendégeknél, a harmadik negyed 35-48-ról indult. Ekkorra már eldőltek a lényegi kérdések, a rájátszás 32-es mezőnyében a 23. helyen rangsorolt magyar együttes könnyedén, kettős győzelemmel búcsúztatta a tizedikként besorolt Gladiatorst. A mérkőzés legjobbja Wallace lett 14 ponttal.

A Pécsre a 16 között a török Kayseri vár, annak a párharcnak a meccseit január 11-én és 18-án vívják, az első felvonásra Törökországban kerül sor.

Az EK másik magyar csapata, a TARR KSC Szekszárd szerdán kettős vereséggel búcsúzott a spanyol Girona ellen.