szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Minden csak tálalás kérdése, az Apple részesedése is a prémium okostelefonok piacán. Ha ugyanis innen nézzük, jó a hír, ha onnan, akkor van miért aggódni egy picit.

Közzétette a Counterpoint Research a felmérését a 600 dollárnál drágább prémium okostelefonok 2023-as piaci helyzetéről. E szerint az Apple tavalyi részesedése 71 százalék volt a csúcskategóriás okostelefonok piacán világszerte. Imponáló szám, hiszen látszik, hogy tavaly is a cupertinói cég uralta ezt a piacot, viszont 2022-től némileg veszített részesedéséből. Akkor ugyanis a globális prémium piac 75 százalékát, azaz a háromnegyedét birtokolta.

Counterpoint Research

A Counterpoint e visszaesés okait is boncolgatta. Az okok között szerepel a Huawei három év óta első 5G-s zászlóshajójának megjelenése, valamint a Samsung enyhe növekedése a prémium piacon, tavaly 16 százalékról 17 százalékra, és persze ez a második helyet is jelenti a szóban forgó piacon. A Samsung zászlóshajója, a Galaxy S23 sorozat jól teljesített tavaly, és a vállalat kiadta legújabb összehajtható telefonjait, a Galaxy Z Fold5 és Galaxy Z Flip5 párost. Sokat nyomott a latban, hogy a Samsung tavaly jelentősen, 3,4 hüvelykesre bővítette összecsukható kagylóformájú telefonjának külső képernyőjét, ami segítette a kereslet növekedését a világ legnépszerűbb összecsukható termékei iránt.

Samsunggal flexelni sosem volt még ilyen jó: teszten a hajlékony kijelzős Fold5 és Flip5

Légrés nélküli újfajta zsanér, nagyobb fényerő, gyorsabb processzor - ilyesmi újdonságokkal szolgál a Samsung két új flexibilis kijelzős okostelefonja, kipróbáltuk a Galaxy Z Fold5-öt és Galaxy Z Flip5-öt.

A Huawei 5G Mate 60 sorozatának meglepetésszerű kiadása lehetővé tette a kínai gyártó számára, hogy 5 százalékos piaci részesedést érjen el 2023-ban, és ezzel a harmadik helyet szerezze meg a prémium okostelefonok piacán. (2022-ben csak 3 százalékos volt a részesedése.) Az idei év elején várható zászlóshajó P70-es sorozattal a Huawei továbbra is gyűjtheti az eladásokat a kínai fogyasztóktól, akik azt ünneplik, hogy a vállalat sikeres volt az amerikai szankciók ellenére. Az igazság viszont az is hozzátartozik, jegyzi meg a Phone Arena, hogy a Huaweinek olyan módszert kell kidolgoznia, amellyel élvonalbeli chipeket állíthat elő 7 nm alatti folyamatcsomópont segítségével, ha releváns maradni akar a prémium piacon.

Made in China: Visszatért a Huawei, épp azzal, ami az Egyesült Államoknak legjobban fájhat

A pohár félig tele van és félig üres, mondja a realista, amikor meghallja, hogy többéves kihagyás után a szebb időket látott Huawei okostelefonjaiba újra 5G-s chip kerül. Kína még nem örülhet, de az Egyesült Államok már aggódhat.

A negyedik hely a Xiaomié lett 2 százalékos részesedéssel a globális prémium okostelefonok piacán 2023-ban, míg az Oppo egyszázalékos részesedése az ötödik helyre volt elég.

A CounterPoint jelentéséből az is kiderül, hogy a összességében a prémium okostelefonok globális eladásai 6 százalékkal nőttek éves szinten 2023-ban, ami új rekordot jelent. Ez ellentétben áll a korábban előrejelzett hanyatlással. A prémium szegmens 2024-ben valószínűleg a globális okostelefon-piaci eladások közel egynegyedét és a bevételek 60 százalékát fogja adni. Az elmúlt néhány évben a prémium szegmens növekedési területté vált az egyébként gyenge piacon.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.