Vágólapra másolva!
2023.12.03. 16:50
null
Megharcolt az egy pontért a BVSC (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a BVSC majdnem meglepte a meccset tizenegy saját nevelésű játékossal kezdő Honvédot. Már a meccs elején vezetést szereztek a vendégek, és szervezett, fegyelmezett játékkal egészen a hajráig őrizték is előnyüket. A sokáig meddő hazai fölény azonban az utolsó percekben góllá érett, így egy pontot otthon tartott a kispesti gárda (1–1).

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
BUDAPEST HONVÉD–BVSC-ZUGLÓ 1
–1 (01)
Budapest,
Bozsik Aréna, 1299 néző.Vezette: Zierkelbach Péter (Bertalan Dávid, Vörös Dániel)
HONVÉD: Dúzs – Nyitrai, Kocsis G., Szabó A., Benczenleitner – Bocskay, Lőrinczy (Simon B., 90.), Eördögh – Kocsis D. (Kerezsi, a szünetben), Bobál G. (Kundrák, a szünetben), Krajcsovics.Vezetőedző: Csertői Aurél
BVSC:
Csenterics – Májer G., Vinicius, Hesz, Poór (Benkő-Bíró, 73.) – Csősz, Tóth K. – Vernes.(Nagy J., 38.), Szilágyi M., Tóth M. (Mitrovics, 79.) – Horváth R. (Balogh M., 73.). Vezetőedző: Szekeres Tamás
Gólszerző:
Kerezsi (82.), ill. Tóth M. (3.)
MESTERMÉRLEG
Csertői Aurél: –Nem indult jól a meccs, a gól meg is fogott minket, de az első félidő második felében már uraltuk a mérkőzést. A szünet után fölényben játszottunk, ha korábban egyenlítünk, talán nyerünk is. A kilencvenedik percben volt egy meccslabdánk, az ilyet ki kell használni.
Szekeres Tamás:– Két különböző félidőt láttam. Az első játékrészben működött, amit elterveztünk, gólt szereztünk. Szünet után nagyon visszaálltunk, a Honvéd ránk jött, akár nyerhetett volna, bár ha szerencsénk van, meg is őrizhettük volna az előnyünket. Mindenki kiadott magából mindent, igazságos eredmény született.

ÖSSZEFOGLALÓ

A kiesés rémétől fenyegetett BVSC új szakvezetővel a kispadon érkezett a Bozsik Arénába, a Honvéd elleni bajnoki összecsapásra. Az 51 éves Szekeres Tamásnak a mostani az első vezetőedzői megbízatása a felnőttmezőnyben.

A hazai együttes ugyanakkor történelmet írt a vasárnap esti összecsapáson: tizenegy saját nevelésű játékos alkotta kezdő tizenegyét. Sőt kispadján is csak két, máshol pallérozódott labdarúgó foglalt helyet csereként. Csertői Aurél vezetőedző azért minden bizonnyal könnyebb szívvel várta volna a találkozót, ha Holman Dávid, Kálnoki-Kis Dávid, Adorján Krisztián és Kovács Nikolasz is szerelést öltött volna, ám rájuk különböző okok miatt nem számíthatott ezúttal.

Hideg zuhannyal kezdődött a mérkőzés a hazaiak számára. Tóth Milán remekül fordult le védőjéről, és mértani pontossággal kilőtte a hosszú alsót. A gól szemlátomást megnyugtatta a vendégeket, akik negyedóra elteltével növelhették volna előnyüket, ám Dúzs Gellért bravúrral hárította Vernes közeli perdítését. A Honvéd jött előre, időnként be is szorította ellenfelét a saját tizenhatosára, ám olyan érzése volt az embernek, mintha egy ificsapat játszana egy minden hájjal megkent, rutinos gárda ellen. Krajcsovics Ábel élt leginkább a kispesti fiatalok közül, s ezt érezte is Szekeres, aki még az első félidőben szélső támadó helyére védőt hozott be, megpróbálva lezárni a területet a fiatal balszélső előtt.

A második félidőben ment előre becsülettel a Honvéd, de fél órán keresztül nem tudott igazi helyzetet kialakítani. Már-már talán elhitték a Szőnyi úti szurkolók, hogy kedvenceik mindhárom pontot hazaviszik, amikor jött a hazaiak kedvence, Kerezsi Zalán, és döntetlenre mentette az összecsapást. 1–1

18. Mosonmagyaróvár17241115–37–2210

A Honvéd végül csak kiegyenlített (Fotó: Koncz Márton)

PERCRŐL PERCRE

90+4. perc: Vége a mérkőzésnek, a BVSC egy pontot hazavitt Kispestről.

Négy perc a hosszabbítás.

90. perc: Simon érkezett Lőrinczy helyére.

86. perc: Eördögh jobb oldali beadását Kerezsi öt méterről kapura perdítette, Csenterics vetődve védeni tudott.

85. perc: Nagy József kapott sárga lapot.

82. perc: GÓL!!! Kerezsi a kapust is kicselezve gurított a kapu közepébe! 1–1

81. perc: Tóth Keve készítette le lövésre a labdát Baloghnak, aki azonban jobbal, 10 méterről a léc fölé tekert.

79. perc: Tóth Milán helyére Mitrovics érkezett.

78. perc: A mérkőzés első sárgája, kapta Balogh Máté.

73. perc: Cserél a BVSC: Poór helyére Benkő-Bíró, Horváth helyére Balogh érkezett.

A Honvéd továbbra sem talál fogást a rendkívül zártan és fegyelmezetten védekező BVSC-n. A kispesti támadásokban semmi átütő erő nincs.

46. perc: Folytatódik a mérkőzés.

46. perc: A Honvéd kettőt cserélt, Bobál és Kocsis Dominik helyére Kerezsi és Kundrák érkezett.

45. perc: Vége az első félidőnek.

45. perc: Lőrinczy szabadrúgás-beívelését röviden fejelték ki a védők, Kocsis Dominik azonnal rálőtte, ám a labda egy védőn felpörögve a léc fölött vágódott le.

38. perc: Cserél a BVSC, Vernes helyére Nagy József érkezett.

Nagyon nyom a Honvéd, gyakran 7-8 BVSC-játékos védekezik a saját tizenhatoson belül.

33. perc: Krajcsovics került kecsegtető lövőhelyzetbe, ám sokat várt, így összezártak előtte. Bepasszolta a labdát Lőrinczyhez, aki azonban 18 méterről a jobb sarok mellé lőtt.

24. perc: Ez gólt érdemelt volna! Bobál a felezővonal közeléből, 50 méteres keresztlabdával indította Krajcsovicsot, aki remekül vette át Májer mellett, ezzel lépéselőnybe is került, az ötös sarkáról azonban a hosszú kapufát találta el.

21. perc: Tóth Milán tesztelte Dúzs Leventét, a 20 méteres lövést látványos vetődéssel ütötte ki a léc alól.

20. perc: Az első Honvéd-lehetőség. Lőrinczy harcosságának köszönhetően a labda Krajcsovicshoz került a tizenhatos bal sarkánál, csinált egy cselt befelé, majd rátűzte, a labda a bevetődő Hesz testében (kezében?) akadt el.

15. perc: Újabb BVSC-ziccer: Csősz lőtte középre a labdát a jobb oldali szögletzászlótól, a rövid saroknál berobbanó Vernes perdítését Dúzs bravúrral, lábbal hárította.

13. perc: A Krajcsovicstól visszakapott labdával Benczenleitner tört be a tizenhatoson belülre, de Vinicius úgy szerelte, hogy a Honvéd fiataljáról pattant a labda a jobb kapufa mellé.

3. perc: GÓL!!! Tóth Milán fordult le Eördöghről a balösszekötő helyén, egyet tolt a labdán, majd 14 méterről kilőtte a bal alsót! 0–1

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A hazaiak piros-feketében, a vendégek tiszta sárgában léptek pályára.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Budapest Honvéd az ellen a BVSC ellen, amelynek kispadján most mutatkozik be Szekeres Tamás.