szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Új iparbiztonsági kérelmet nyújtottak be.

Január 31-én, szerdán végleg megszüntette a kínai cég kérésére a Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság a debreceni CATL-akkumulátorgyár katasztrófavédelmi engedélyezési eljárását, írja a debreciner.hu.

A Kúria tavaly november 29-én hozta nyilvánosságra, hogy a vonatkozó szabályok megsértése miatt újra vizsgálja az eredetileg januárban kiállított engedélyt, és új eljárást rendelt el. Azóta azonban eltelt több mint egy év, így nyilatkozattételre hívták fel a céget, amelyben választ kellett adnia, fenntartják-e korábbi igényüket. A CATL úgy nyilatkozott, nem kívánja fenntartani, kérték a hatóságot az eljárás megszüntetésére.

A portál kérdezte az ügyben a CATL kommunikációs vezetőjét, Sidló Noémi úgy nyilatkozott: "A cég számára kiemelten fontos, hogy megfeleljen minden jogszabálynak és hatósági előírásnak, ezért kérték a korábbi eljárás megszüntetését, január 30-án pedig új iparbiztonsági engedélykérelmet nyújtottak be a Hajdú-Bihar Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatósághoz."

A CATL éppen február 1-én, csütörtökön indított márkaépítő és toborzó kampányt a városban, online és nyomtatott sajtóban és helyi rádióban is népszerűsíteni szeretné karrieroldalát és állásajánlatait. A jövőben együttműködnének a Debreceni Szakképzési Centrummal és a Debreceni Egyetemmel is.

 

1500 milliárd forintnyi beruházás, balhék és balesetek - ez volt a magyar akkuipar 2023-ban

Rengeteg ígéret, amelyeket helyben egyre durvább ellenérzések fogadnak - így foglalható össze, hogy mi történt a magyarországi akkumulátoriparban idén. Hatalmas gyárak érkeznek, de egyelőre nem tisztázott, ki fog ezekben dolgozni, sem az, hogy ki fogja feldolgozni a hulladékukat.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.