Sport

Vizes vb - Fölényes sikerrel csoportelső és negyeddöntős a férfi vízilabda-válogatott

28-1, a kazah csapatnak esélye sem volt.

2024.02.09 09:40MTI

A címvédő magyar férfi vízilabda-válogatott a papírformának megfelelően fölényes, 28-1-es győzelmet aratott a kazah csapat felett, és veretlenül, csoportelsőként közvetlenül a negyeddöntőbe jutott a dohai világbajnokságon.

Varga Zsolt szövetségi kapitány együttesének így lesz egy plusz pihenőnapja, amelyet követően kedden várhatóan az Ausztrália-Franciaország összecsapás győztesével játszik a négy közé jutásért.

Eredmény:
férfi vízilabdatorna, csoportkör, 3. forduló, D csoport:
Magyarország-Kazahsztán 28-1 (8-0, 5-0, 8-0, 7-1)
gólszerzők: Vigvári Vi. 5, Nagy Á., Angyal 4-4, Zalánki, Varga Dé. 3-3, Manhercz, Tátrai, Német 2-2, Kovács, Fekete, Pohl 1-1, illetve Jeremin 1

A csapatba visszatért betegsége után, így a magyar rekordot tovább javítva tizedik világbajnokságán ugrott vízbe az olimpiai bajnok Varga Dénes, aki mellett a vb-újonc Tátrai Dávid is újra megkapta a lehetőséget. A két kimaradó ezúttal a csapatkapitány Jansik Szilárd és az olaszok elleni, drámai győzelem után a meccs legjobbjának megválasztott Vámos Márton volt.

A kazahok az olaszoktól 30, a románoktól 22 góllal kaptak ki, így nem volt kérdés a találkozó végkimenetele. Éppen ezért Varga Zsolt már a meccs előtt bemelegítésre felhasználható időben is egy edzést vezényelt, még súlyzók is ott hevertek a parton percekkel a himnuszok előtt.

A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Novák Katalin köztársasági elnök Husszein al-Musszalam, a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetség (FINA) elnöke társaságában.

A gyakorlatilag edzőmeccsnek is nehezen nevezhető összecsapásra érkezett eddig a legtöbb helyi magyar szurkoló az Aspire Dome-ba, ugyanis Katarban a péntek és a szombat a hétvége. Szerdán az olaszok elleni, késő esti csúcsrangadón a másnapi iskolakezdés és munkanap miatt jóval kevesebben voltak.

A kapu előtt ezúttal a vb-újonc Bányai Márk tempózott. A magyarok visszafogottabban kezdtek, az első néhány lövés kimaradt, ezt követően viszont beindult a gépezet és a négy gólt szerző Vigvári Vince vezetésével 8-0-s első negyedet produkáltak. A második felvonásban sem kapott gólt a magyar együttes, közben pedig megszerezte karrierje első világbajnoki találatát Kovács Péter, valamint Varga Dénes is feliratkozott a gólszerzők közé.

A magyarok a fordulást követően is megtisztelték riválisukat azzal, hogy komolyan vették a mérkőzést, ebből kifolyólag viszont a kazahok még gólveszéllyel kecsegtető kísérletig sem jutottak el.

A záró nyolc perc egyetlen igazi kérdése az maradt, meglesz-e a torna első "nullázása", de a kazahok végül 3:46 perccel a vége előtt betaláltak, ezt pedig a teljes közönség, a magyar szurkolókkal együtt hangos tapssal jutalmazta. Végül a nemzeti együttes minden mezőnyjátékosa betalált, utolsóként Pohl Zoltán. A 28-1-es végeredményt Német Toni állította be ötméteresből.

A meccs legjobbjának járó díjat Novák Katalin magyar államfő adta át Vigvári Vincének.

Figyelem! A cikkhez hozzáfűzött hozzászólások nem a ma.hu network nézeteit tükrözik. A szerkesztőség mindössze a hírek publikációjával foglalkozik, a kommenteket nem tudja befolyásolni - azok az olvasók személyes véleményét tartalmazzák.

Kérjük, kulturáltan, mások személyiségi jogainak és jó hírnevének tiszteletben tartásával kommenteljenek!

Amennyiben a Könyjelző eszköztárába szeretné felvenni az oldalt, akkor a hozzáadásnál a Könyvjelző eszköztár mappát válassza ki. A Könyvjelző eszköztárat a Nézet / Eszköztárak / Könyvjelző eszköztár menüpontban kapcsolhatja be.