92 éves anyósom tippje. Elárulta mit tesz a földjére a muskátliknak, és nyáron ezernyi virág lesz mindegyiken

2024. február 14.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
Ettől kezdtek el virágozni Ria néni muskátlijai! Fotó: Ringier

Közelít a tavasz és anyósom ezzel a módszerrel indítja be a muskátlitöveket.

A ládában, hűvös helyen teleltetett muskátli levelei elsárgulhatnak és felnyurgult hajtásokat is hozhatnak. Hamarosan itt a jó idő már érdemes készülni arra mit is kell tenni, hogy nyáron dús levélzetű sok virágú legyen az összes.

Amikor már biztosan fagymentes időszak következik, előtte egy kis idővel nézzük át a töveket és metsszük meg a muskátlikat pár szárrészt hagyjunk meg minden tövön a sárga, nyurga területeket törjük vagy metsszük ki. Amelyik tő megkívánja ültessük át teljesen friss muskátliföldbe. Amelyik erős és nem idős tő, annak gyakran elég egy kis talajfrissítés is. Vagyis a régi talajt keverjük friss virágfölddel.

A muskátlikat kerti földbe ültetni nem tanácsos. Az is igaz, hogy úgy 4-5 év után már elfáradnak a muskátlik és nem biztos, hogy tudnak sok virágot hozni.

Csak lassan szoktassuk a növényeket a szabad levegőhöz, eleinte csak árnyékba tegyük ki, majd pár nap után mehetnek a napfényre. Mindig nézzük meg, hogy mennyire nedves a föld alattuk, ha majdnem kiszáradt akkor kell az öntözés. Sose adjunk nekik hideg csapvizet, mert abba bele is pusztulhatnak.

Érdemes majd a tavasz végétől tápoldatozni is őket, az is segíti az álló muskátlik virágzását. Sok napfény, sűrű öntözés, némi tápoldat, a száraz levelek kitörése, az elszáradt virágok lemetszése kell majd nyáron még ahhoz, hogy hónapokig szépen virágozzon a muskátli a kertben vagy mint anyósomnál, a balkonon.

Bezárás
2024.02.14.

Ha tetszett a cikk, iratkozz fel a hírlevelünkre itt.


Megosztás Küldés Messengeren Pinterest