szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Alig találnak funkciót a rekonstruált épületeknek – írja a csütörtökön megjelenő HVG.

Elérték végleges magasságukat a budavári Szent György tér és Dísz tér új épületei. És bár arról nincs vita, hogy a korábban többek között parkolóként vagy gazdasági bejárataként használt területek rehabilitációjára szükség volt, a kivitelezés már komoly vita tárgyát képzi – írja az e heti HVG.

Az ugyanis, hogy a „hauszmanni állapotok” visszaállítását tűzték ki a kiemelt kormányzati beruházás céljaként, nem csak építészetileg és városképileg vet fel kérdéseket, de az épületek lehetséges funkcióját is jelentősen korlátozták.

HVG
Míg az már eldőlt, hogy a volt Honvéd Főparancsnokság kupolás tömbjébe a Hadtörténeti Múzeum költözik majd, a most visszaépített korábbi pénzügyminisztériumi épületbe pedig már jövő nyáron átköltözhet a HVG információi szerint Varga Mihály tárcája, számos részlet még nem ismert.

Miközben a több tízmilliárdból megvalósuló beruházás keretében egyre több kormányzati épület költözik várnegyedbe, számos fővárosi múzeum felújításához vagy új épületének építéséhez évek óta nem fognak hozzá.

Arról, hogy milyen problémák merülnek fel a Budai vár rekonstrukciójával és hogyan keres funkciót a kormány a grandiózus épületeknek, a HVG hetilap e heti számában és hamarosan a hvg360-on olvashatnak bővebben.

 

Mi történik a Várban? - A HVG dokumentumfilmje, 1. rész

Felesleges pénzkidobás, sőt történelemhamisítás és politikai ámokfutás folyik a Budai Várban, vagy értő restauráció, amivel végre begyógyulnak a háborús sebek? Erre keresi a választ a HVG kétrészes dokumentumfilmje a várnegyed tucatnyi helyszínén, olyan terekben is, ahová a hétköznapi látogatóknak eddig nem volt bepillantásuk.

Mi történik a Várban? - A HVG dokumentumfilmje, 2. rész

Visszafoglalják a Várat. Na de kitől is? - teszi fel a kérdést Erő Zoltán, Budapest főépítésze. A HVG dokumentumfilmjének második, záró epizódja a hatalmi reprezentáció és az új üzleti elit lopakodásáról szól, ami oly módszeresen kebelezi be a Budai Várat, mint a látszólag békésen sétálgató janicsárok 1541-ben.