Férfi kézilabda BL – Hatgólos veszprémi siker Montpellier-ben

MH/MTI
2024. február 29. csütörtök. 23:35

A bakonyiak keretéből ezúttal Gasper Marguc, Ignacio Biosca García és Nagy Benedek maradt ki.

Az olimpiai, világ- és Európa-bajnok francia Nedim Remili remekül kezdett honfitársai ellen, gólokkal és gólpasszokkal segítette a vendégcsapatot, amely a nyolcadik percben már 5-2-re vezetett. A folytatásban is rendkívül hatékony volt a magyar bajnoki címvédő támadójátéka, és amikor már öt találattal vezetett, a házigazdák időt kértek. Egyre jobb volt a védekezés és Rodrigo Corrales kapusteljesítménye is, ezért meglepetést jelentett, hogy a cseréket követően a Montpellier sorozatban háromszor betalált, ezzel felzárkózott 12-10-re.

A továbbiakban egy ideig felváltva születtek a gólok, majd a franciák egy 4-0-s sorozattal zárták az első félidőt. Hiába játszott sokkal jobban a Veszprém az első 14 percben, a szünetben 18-17-es hátrányban volt.

A második felvonás elején visszatért a bakonyiak kezdősora, amely ebben az időszakban is olyan fölényben volt, mint a meccs elején. Egy 7-1-es sorozattal 26-21-re elhúzott a Veszprém, és Momir Ilic vezetőedző ezúttal óvatosabban cserélt, így csapata másodszor már nem herdálta el az előnyét, s magabiztosan győzött.

Mikita Vajlupov nyolc, Nedim Remili hét, Omar Jahja hat góllal, Rodrigo Corrales tíz, Mike Ulrich Jensen három védéssel járult hozzá a sikerhez. A házigazdáknál Sebastian Karlsson ötször talált be, Remi Desbonnet öt, Charles Bolzinger két védéssel zárt.

A két csapat 18. alkalommal találkozott egymással a BL-ben, a Veszprémnek öt vereség mellett ez volt a 13. sikere. A tíz győzelemmel és három vereséggel álló Veszprém egy hét múlva a címvédő német SC Magdeburgot fogadja a csoportkör utolsó fordulójában, és amennyiben azt a meccset is megnyeri, negyeddöntőbe jut és nem kell pályára lépnie a rájátszás első fordulójában.

A hat sikerrel, egy döntetlennel, illetve hat vereséggel rendelkező, csoportjában hatodik helyen álló és már szintén továbbjutott Szeged jövő szerdán a francia Paris Saint-Germain otthonában lép pályára.

Az állás: 1. (és továbbjutott) Barcelona (spanyol) 22 pont (439-372), 2. (és továbbjutott) SC Magdeburg (német) 22 (409-356) 3. (és továbbjutott) Telekom Veszprém 20, 4. (és továbbjutott) Montpellier HB 12, 5. (és továbbjutott) GOG (dán) 11, 6. Orlen Wisla Plock (lengyel) 9, 7. FC Porto (portugál) 8, 8. RK Celje PL (szlovén) 0

Eredmény, 13. forduló, B csoport:
Montpellier HB (francia)-Telekom Veszprém 31-37 (18-17)
lövések/gólok: 54/31, illetve 54/37
gólok hétméteresből: 9/6, illetve 4/4
kiállítások: 2, illetve 6 perc

Szerdán játszották:
A csoport: OTP Bank-Pick Szeged – THW Kiel (német) 27-28 (14-16)

Az állás: 1. (és negyeddöntős) THW Kiel (német) 20 pont, 2. (és negyeddöntős) Aalborg HB (dán) 18, 3. (és továbbjutott) Paris Saint-Germain (francia) 15 (394-379), 4. (és továbbjutott) Industria Kielce (lengyel) 15 (378-367), 5. (és továbbjutott) PPD Zagreb (horvát) 14, 6. (és továbbjutott) OTP Bank-Pick Szeged 13, 7. Kolstad HB (norvég) 9, 8. Eurofarm Peliszter (északmacedón) 0

A csoportok első két helyezettje a negyeddöntőbe, a 3-6. helyezettek a rájátszás első fordulójába jutnak.