Magyarország–Norvégia az olimpiai részvételért – ÉLŐ

Cikkünk folyamatosan frissül.

A játéknap első meccsén Portugália válogatottja 37-29-re legyőzte Tunéziát, így világossá vált, hogy a magyarok akkor sem biztos olimpiai résztvevők, ha nyernek a norvégok ellen. Ebben az esetben ugyanis a magyar csapatnak négy, a norvégoknak és a portugáloknak pedig két-két pontjuk lenne, így egy, az utolsó fordulóban elért győzelemmel felzárkóznának, azaz hármas holtverseny alakulna ki.

A legtöbben előzetesen Sander Sagosenéktől várták a tornagyőzelmet, így nyilatkozott Chema Rodríguez, a magyar válogatott szövetségi kapitánya is, aki ugyanakkor párhuzamot is vont a két csapat között: mindkettőben sok a tapasztalt klasszis és a fiatal tehetség, az átlövői, a beállói és a kapusai pedig nagyszerű kézilabdázók.

Norvégia az utóbbi években rendszerint legyőzi a magyar együttest, 2012-ben sikerült utoljára nyerni ellenük, a két évvel későbbi döntetlent pedig hat vereség követte.

Első félidő

Az első támadást a norvégok vezethették a keményen védekező magyar csapat ellen, és meg is szerezték a meccs első gólját. A másik oldalon nem kellett sokáig várni a válaszra: Bóka Bendegúz csúszva-mászva, de begurította a labdát Bergerud kapujába.

A norvégok hamar ráálltak a hét a hat elleni támadójátékra, és a 4. percben már 3-1-re vezettek. A hatodik percben Lékai Máté a Sipos Adrián által kiharcolt hetesből szerezte meg a második magyar gólt, amit Gröndahl találata követett – a labda épphogy csak kicsúszott Mikler Roland kezéből.

férfi kézilabda válogatott

Túry Gergely

Sagosent hamarosan egy elhibázott csere miatt két percre kiállították, az első emberelőnyös támadását azonban nem tudta góllal befejezni a magyar csapat: a szélről berepülő Imre Bence lábon lőtte a norvég kapust. Björndahl ugyanakkor nem hibázott a másik oldalon: fordulásból lőtt látványos, hát mögötti gólt.

A hetedik perc elején végre megszületett a második magyar akciógól is: Szita Zoltánnak csináltak szépen helyet, ő pedig a kapuba bombázott. Néhány másodperccel később azonban a norvégok is betaláltak, így nem sikerült közelebb zárkózni hozzájuk (3-6).

A magyar támadások egyelőre nem álltak össze, és a védekezés sem működött hatékonyan, ezért a 10. perc felénél, négygólos norvég vezetésnél időt kért Chema Rodríguez. A rövid szünet után Bánhidi Bence végre üresre tudta játszani magát, és megszerezte az első gólját a meccsen, de a norvégok is betaláltak.

A 12. perc közepén az irányító Fazekas Gergő tört be a labdával, és csak lerántással tudták megállítani, a büntetőt azonban ezúttal elrontotta Lékai: a norvég kapus lábbal védte.

A következő perc derekán a Bartucz László váltotta a kapuban Miklert, miközben Sagosent – ezúttal szabálytalanságért – újabb két percre kiállították. Ancsin átlövésgóljával 9-5-re alakult az állás, de a norvégok továbbra sem tudtak hibázni, és immár Bartuczot is felavatták.

A 17. percben végre sikerült kivédekezni egy norvég támadást, így Bodó Richárd gólja – és Reinkind kiállítása – után Fazekas segítette közelebb a magyar csapatot az ellenfeléhez (9-12). Bartucz Gröndahl heteséhez csak hozzáérni tudott, védeni nem volt képes, aztán komoly gólpárbaj alakult ki: Fazekas és Sipos is eredményes volt, de szinte azonnal válaszoltak a norvégok is a hátrány állandósult (10-14).

Chema Rodríguez férfi kézilabda válogatott

A 21. perc felénél újra büntetőhöz jutott a magyar csapat, de a lehetőség ezúttal is kimaradt, most Rosta Miklós hibázott. Egy Gröndahl-Bodó gólváltás után Bartucz védett bravúrral, Pedro pedig meglőtte a 12. magyar találatot. Megint három volt közte.

A 26. percben időt kért Steinar Ege, a norvégok szövetségi kapitánya. Sem a norvég, sem a magyar támadás nem hozott azonban gólt, a következő norvég próbálkozást, Overby lövését pedig lábbal védte Bartucz.