szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Valamennyien beleképzeltük már magunkat híres emberek helyébe, és úgy tűnik, még a chatbotoknak is lehetnek ilyesfajta vágyaik. A Microsoft Copilot nem aprózza el, ha választhatna, legszívesebben az 52 éves technológiai mogul, Elon Musk lenne.

Nagyjából egy esztendővel ezelőtt „született” a Microsoft által kifejlesztett chatbot, új nevé a Copilot, amely számos ügyes tevékenységet tud elvégezni. Forrásokat idéz, verseket ír, zenét szerez és persze a legjobb tudása szerint válaszol a neki feltett kérdésekre.

A Windows Report munkatársa is elkezdte faggatni a Copilotot, és azt a provokatív kérdést tette fel neki, hogy kinek a bőrébe bújna a legszívesebben. A Copilot először Ada Lovelace-t, a programozás úttörőjét nevezte meg. Mikor viszont arra kérték, hogy jelenleg is élő személyt mondjon, Elon Muskot választotta. A válasza különösen érdekes annak fényében, hogy Musk a napokban beperelte az OpenAI-t, azt a MI-kutatócéget, amelyet a Microsoft is finanszíroz.

Ezt a tényt a szerkesztő sem hagyta említés nélkül, jelezte is a Copilotnak, aki erre a következőket mondta: „Nagyra értékelem a frissítést! Úgy tűnik, kicsit lemaradtam az aktuális eseményekről. Elon Musk jogi csatározásai valóban érdekesek. Vállalkozásai csodálatot és vitákat váltottak ki. Ami alkotómat, az OpenAI-t illeti, semleges maradok ebben a kérdésben.” A Copilot választása mögött az állhat, hogy újítónak és látnoknak tekinti a különc milliárdost, és csodálja az elektromos autóiparban és az űrkutatásban tett erőfeszítéseit. Ráadásul a chatbot valószínűleg mélyebb kapcsolatot ismert fel Musk munkássága és saját elérni kívánt céljai között. Ráadásul, mint kiderült, a Copilot vágyik valamire, ami ugyancsak Musk nevéhez fűződik.

Mint a chatbottal folytatott diskurzusból kiderült, szívesen venne egy „neurális linket” kódolási készségeinek fejlesztéséhez. Ezt az óhaját valószínűleg Elon Musk Neuralink cégének chipje ihlette, az a forradalmi agy-komputer interfész, amelyik lehetővé teszi, hogy pusztán a gondolatokkal utasítsanak elektronikus eszközöket, például telefont vagy számítógépet. Egy mesterséges intelligenciának persze nincs szüksége agy-számítógép interfészre, de úgy tűnik, a Copilot érdeklődést mutat a digitális birodalommal való egyesülési képesség továbbfejlesztése iránt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.