Ezt a 7 szépségápolási terméket ne a fürdőszobában tartsd, ha sokáig akarod őket használni

2024. április 5.
Megosztás Küldés Messengeren Pinterest
A párás levegő sok szépségápolási terméknek nem tesz jót Fotó: Getty Images

Jó tudni!

Rengeteg időt töltünk a fürdőszobában. Reggelente zuhanyozással kezdjük a napot, hajat mosunk, elvégezzük a szépségápolási rutinunkat és sminkelünk. Este eltávolítjuk a sminkünket, és felkészülünk az ágyba bújásra. Magától értetődik, hogy a szépségápolási és ápolási termékeinket pontosan ott tároljuk, ahol szükségünk van rájuk – a fürdőszobában. Ez azonban néhány termék esetében nem olyan jó ötlet. Otthonunk más helyiségeihez képest a fürdőszobában a páratartalom miatt más a beltéri klíma. Ez befolyásolhatja a termékeink minőségét, lerövidítheti a szavatossági idejüket, és legrosszabb esetben még a bőrünket is károsíthatja. Jobb tehát, ha ezt a hét dolgot máshol tároljuk.

Sminktermékek

Az alapozók összetételüktől függően akár egy évig is eltarthatnak. Azonban különösen a folyékony sminkek nagyon érzékenyek. Ha túl meleg vagy túl párás a helyiség, akkor hajlamosabbak lesznek a csíraképződésre. Ahhoz, hogy hosszabb ideig eltarthatóak legyenek, soha ne érintsük közvetlenül a pumpás kupakot az ujjainkkal, és sötét, száraz helyen tároljuk a terméket. A száraz termékek, például a púderek, szemhéjfestékek stb. szintén nem tűrik a párás szobai klímát. Hajlamosak gyorsan penészedni, ha túl magas a páratartalom.

Sminkecsetek

A sminkkeféi különösen érzékenyek a baktériumokra és a kórokozókra. A páratartalom miatt szintén gyorsan penészednek. Ha tehát naponta használjuk ezeket a finom szépségápolási eszközöket, hetente tisztítsuk meg őket. A napi tisztítás még a szivacsok esetében is ideális lenne. Ha az ecseteket túl keveset mossuk, fennáll a veszélye, hogy baktériumokat hordoznak, és szennyeződéseket, valamint az arcbőr gyulladását okozzák.

Bőrápoló krémek és fényvédelem

A hidratáló krémek és a fényvédő krémek a lezárás ellenére is nedvességet szívhatnak magukba a fürdőből, ezért vizesedhetnek. Kivéve, ha egy zárható fürdőszobaszekrényben (ami ráadásul nem a fűtőtest mellett van) tároljuk őket. Mindenféle krémet a napfénytől is védeni kell. Az UV-sugarak hatására ugyanis elveszíthetik hatékonyságukat. Különösen a natúr kozmetikumok, amelyek kevés vagy egyáltalán nem tartalmaznak tartósítószert, gyorsan használhatatlanná válnak.

Parfüm

A parfümök sem érintkezhetnek vízgőzzel. Az anyagtól függően az üveg kupakja törékennyé válhat, ha nedvességnek van kitéve. Az eredmény? A parfümben lévő olajok már nem tudnak megfelelően védelmet biztosítani, és elveszítik illatukat.

Körömlakk

Ha a flakonban viszkózus folyadék képződött, vagy már elkezdett morzsolódni, akkor a körömlakk aligha menthető meg. A hő és a vízgőz tovább gyorsítja ezt a folyamatot.

Borotva

A fürdőszoba páratartalma nemcsak a kozmetikumainkra, hanem az eszközeinkre is hatással van például a borotvára. A túlzott nedvesség miatt a pengéi gyorsabban rozsdásodhatnak és tompulhatnak. Ez pedig irritált bőrhöz vezethet. Ezért minden használat után öblítsük le a borotvát, és hagyjuk megszáradni.

Elektronikus eszközök

A mobiltelefonok, rádiók, töltőkábelek és hasonlók nagyon szenvednek a fürdőszobai nedvességtől. Ezért jobb, ha nem használjuk őket a párás helyiségben.

SCC

Íme a tökéletes módszer, hogy neked is illatos és friss legyen a fürdőszobád

Íme a tökéletes módszer, hogy neked is illatos és friss legyen a fürdőszobád

Ha tetszett a cikk, iratkozz fel a hírlevelünkre itt.


Megosztás Küldés Messengeren Pinterest