Megint csak küszködött a Honvéd, a Csákvár ellen sem tudott nyerni

Vágólapra másolva!
2023.12.10. 16:50
null
Sokáig úgy tűnt, győzelemnek örülhetnek a csákváriak, de végül csak egy pontot szereztek (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Budapest Honvéd hazai pályán 2–2-es döntetlent játszott a Csákvár ellen.

A LINKRE KATTINTVA ITT GALÉRIA NYÍLIK

LABDARÚGÓ NB II
18. FORDULÓ

BUDAPEST HONVÉD–AQVITAL FC CSÁKVÁR 2–2 (0–1)
Bozsik Aréna, 1500
néző.Vezette: Takács Tamás (ifj. Varga Gábor, Nagy Viktor)
HONVÉD: Dúzs – Nyitrai B. (Kovács N., 67.), Kocsis G., Szabó A., Benczenleitner – Bocskay (Pekár I., 62.), Lőrinczy, Eördögh – Kerezsi, Kundrák (Bobál G., 67.), Krajcsovics (Kocsis D., 62.). Vezetőedző: Csertői Aurél
CSÁKVÁR: Pécsi Á. – Babós, Karacs, Murka, Baracskai – Szakály D. (Papucsek, 80.), László N., Gazdag V. (Mészáros D., 90.), Tamás N. (Juhász L., 73.) – Farkas A., Simon A. Vezetőedző: Tóth Balázs
Gólszerző:Karacs (69. – öngól), Bobál G. (88.), ill. Babós (13.), Tamás N. (56.)
MESTERMÉRLEG
Cserői Aurél:– Próbálom megfejteni, hogyan tudja ennyi arcát mutatni a csapatunk egy meccsen belül is. Óriási hibák előzték meg a kapott góljainkat, futnunk kellett az eredmény után. Örvendetes, hogy egyenlítettünk, de a győzelemhez több kell.
Tóth Balázs:– Mondhatnám, hogy az eredmény miatt csalódottak vagyunk, de nem... Az első félidőben a Honvédnak nem is volt lehetősége. Büszke vagyok a csapatra azért, hogy egy pontot hazaviszünk.

ÖSSZEFOGLALÓ

Talán senki sem számított arra, hogy az 1. fordulóban Csákváron győzelmet arató Honvéd úgy várja majd a Csákvár elleni „visszavágót”, hogy a Fejér vármegyei csapat mögött áll a tabellán.

Tovább tetézte a Honvéd gondjait, hogy a vendégek már a 13. percben gólt szereztek. Egy jobb oldali szögletet követően Babós fejelt a jobb alsó sarokba. A kapott gól után értelemszerűen Honvéd-fölénnyel telt az első félidő, de ez a fölény még arra sem volt elég, hogy egyáltalán Pécsi kapuját eltalálják a hazaiak.

A második félidőből 11 perc telt el, mikor megszerezte második gólját is a Csákvár. Egy bal oldalon vezetett akció végén Tamás érkezett jó ütemben a kapu elé és Dúzst megelőzve a kapu közepébe lőtt. Tizenhárom perc elteltével jött a hazaiak szépítő találata, igaz, ezt is egy csákvári játékos szerezte, hiszen Lőrinczy szabadrúgása után Karacs csúsztatott a saját kapujának bal felső sarkába. A hajrában a Honvéd nagy erőket mozgatott meg az egyenlítés érdekében, és erőfeszítéseit siker is koronázta. A 88. perben két cserejátékos hozta össze az egyenlítő találatot, Kovács Nikolasz jobbról érkező beadását követően Bobál Gergely talált be. 2–2

PERCRŐL PERCRE

90+5. perc: VÉGE! A Honvéd kétgólos hátrányból felállva szerzett egy pontot hazai pályán a Csákvár ellen. Köszönjük figyelmüket!

A nagyot küzdő Csákvár (fehérben) rászolgált az egy pontra (Fotó: Koncz Márton)

90+3. perc: Papucsek kapott sárga lapot.

90. perc: Cserélt a Csákvár, Mészáros érkezett Gazdag Vajk helyére.

88. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Egyenlített a Honvéd! Kovács Nikolasz jobbról ívelte be a labdát a 16-oson belülre, az ötös sarkánál érkezett Bobál Gergely és a kapu közepébe lőtt. 2–2!

87. perc: Kocsis Dominik lövése levágódott egy védőről, Szabó Alex ismétlése 19 méterről pedig a kapu mellé szállt.

86. perc: Kocsis Gergely ívelt a kapu elé, Benczenleitner fejesét védte Pécsi.

85. perc: Kocsis Dominik cselezgetett az alapvonal közelében, majd lövését bravúrral védte Pécsi.

81. perc: Kocsis Dominik beadása után Bobál Gergely tudott fejelni az ötös magasságában, de a próbálkozását Pécsi magabiztosan védte.

80. perc: Cserélt a Csákvár, Papucsek érkezett Szakály Dénes helyére.

77. perc: Újabb veszélyes hazai szabadrúgást láthattunk, a beívelt labdát Bobál csúsztatta kapura, de Pécsi védett.

75. perc: Lőrinczy az oldalvonal mellől végzett el szabadrúgást, ívelése után veszélyesen csapódott a labda a 16-oson belül, de végül a kapu mellé szállt.

73. perc: Cserélt a Csákvár, Juhász érkezett Tamás Nándor helyére.

69. perc: GÓÓÓÓL! Szépítettek a hazaiak! Lőrinczy tekert a kapu elé egy szabadrúgást, a labda a csákvári Karacs Dániel fejéről vágódott a bal felső sarokba. 1–2! ÖNGÓL!

Nyitrai Bence (30) 67 percet töltött a pályán (Fotó: Koncz Márton)

67. perc: Ismét kettőt cseréltek a hazaik, Kundrák helyére Bobál Gergely, Nyitrai helyére Kovács Nikolasz állt be.

62. perc: Kettőt cserélt a Honvéd, Bocskay helyére érkezett Pekár és pályára lépett Kocsis Dominik is Krajcsovics helyén.

56. perc: GÓÓÓÓL! Megduplázta előnyét a Csákvár! Gazdag Vajk szöktette Baracskait, aki balról bepasszolta középre a labdát, az érkező Tamás Nándor pedig 5 méterről a kilépő kapust megelőzve a kapu közepébe lőtt. 0–2!

52. perc: Eördögh beadása után Kundrák sarokkal próbálta kapura tenni a labdát, de a csákvári védelem blokkolni tudott.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

Csertői Aurél nem lehetett elégedett az első félidőben látottakkal (Fotó: Koncz Márton)

45+1. perc: Vége az első félidőnek! A Csákvár egy fejes góllal szerzett vezetést és előnyét meg is őrizte a félidő végéig.

45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.

44. perc: Simon András könyökölte le Kocsis Gergelyt, sárga lap.

A Honvéd-szurkolók finoman jelezték, hogy nem tetszik nekik, amit eddig láttak.

27. perc: Nyitrai ugratta ki Kerezsit, aki tologatta a 16-os előterében a labdát, majd 18 méterről a kapu mellé lőtt.

25. perc: Lőrinczy rántotta le Tamás Nándort, sárga lap.

24. perc: Gazdag Vajk kapott sárga lapot.

A világos mezes csákváriak meglepték ellenfelüket (Fotó: Koncz Márton)

22. perc: Krajcsovics beadása utána a megcsúsztatott labda Nyitrai elé került, de mielőtt lőhetett volna, a csákvári védők tisztáztak.

16. perc: Kocsis Gergely kapott sárga lapos figyelmeztetést.

13. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Jobb oldalról végeztek el szögletet a csákváriak, a beívelt labdát Babós fejelte 5 méterről a jobb alsó sarokba. 0–1!

A két csapat 1. fordulóbeli összecsapását a Honvéd nyerte meg 2–1-re a Fejér vármegyei együttes otthonában.

A Csákvár tiszta fehérben játszik.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a piros-feketében játszó hazaiak indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a Csertői Aurél vezetőedző irányításával még veretlen Bp. Honvéd a három forduló óta nyeretlen Csákvár ellen.