Saka villogott, két góllal nyert az Arsenal

Vágólapra másolva!
2023.11.08. 20:50
null
Ezt Dmitrovics sem védhette (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában az Arsenal 2–0-ra megverte odahaza a Sevillát.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
4. FORDULÓ
B-CSOPORT
Arsenal (angol)–Sevilla (spanyol) 2–0(1–0)
London,Emirates Stadium,60 024néző.Vezette:Kovács István (romániai)
Arsenal:Raya – White, Saliba, Gabriel Magalhaes, Tomijaszu (Zincsenko, a szünetben) – Havertz, Jorginho (El-Neni, 90.), Rice – Saka (Kiwior, 85.), Trossard (Fábio Vieira, 81.), Martinelli (Nelson, 81.).Vezetőedző:Mikel Arteta
Sevilla:Dmitrovics – Juanlu Sánchez, Badé, Gudelj, Kike Salas (Ocampos, 76.) – Jordán (Soumaré, 65.; Mariano Díaz, 73.), Fernando – Lamela, Sow (Rakitic, 65.), Pedrosa (Nianzou, 76.) – En-Nesziri.Vezetőedző:Diego Alonso
Gólszerző:Trossard (30.), Saka (65.)

ÖSSZEFOGLALÓ

Nem a legszebb napjait éli a Sevilla, amely csak szenved a La Ligában, anyagilag sem olyan stabil már, mint nem is olyan régen, a Bajnokok Ligája első három fordulójában pedig csak két pontot szerzett.

Most Londonba erősen tartalékos hátvédsorral érkezett, igaz, megúszta az első percekben, hogy pánikszerűen védekezett, mert Kai Havertz kihagyta a ziccerét – és az is igaz, hogy Jorginho és Bukayo Saka zseniális akcióját, amelynek végén Leandro Trossard lőtt közelről a kapuba, csak kevés csapat tudta volna megállítani.

Mégis nonszensz, hogy a Djibril Sow, Erik Lamela, Jusszef en-Nesziri hármassal a fedélzeten (csereként csatlakozott hozzájuk Ivan Rakitic, Lucas Ocampos és Mariano Díaz is) az első sevillai kapura lövésig egészen a 97. percig kellett várni...

Két helyzetet kihagyott a fordulás után a londoni csapat, amikor aztán a nagy kedvvel futballozó Bukayo Saka került ziccerbe, ő már nem adott kegyelmet, és ezzel el is dőlt a mérkőzés.

Nem sok izgalom maradt a végére, Saka lesérült, láttunk még pár cserét – az Arsenal a továbbjutás, a Sevilla a kiesés felé menetel. 2–0

A meccs legjobbja lett

A csoport másik mérkőzésén
PSV (holland)–Lens (francia) 1–0
(L. de Jong 72.)
Kiállítva: Guilavogui (90+2., Lens)

Kevés focit, ellenben sok feszültséget, szabálytalanságot hozott az eindhoveni meccs első félideje, Daniel Siebert játékvezető 45 perc alatt hatszor mutatta fel a sárga lapot. Ezzel együtt már a 13. percben gólt ünnepelhetett a hazai közönség: Johan Bakayoko beadásábólLuuk de Jong csúsztatott fejjel a kapuba.1–0

A rutinos csatár találatát leszámítva nem dolgozott ki nagy helyzeteket a PSV, míg a Lens beleszürkült a meccsbe – csupán egy célt tévesztett Machado-löketre telt a franciáktól.

A második játékrészben a Lens mestere, Franck Haise támadó szellemű cseréket hajtott végre, ez pedig azt eredményezte, hogy a hajrára felpörgött a meccs. Előbb Bakayoko lövését védte Samba, majd Guilavogui egyenlíthetett volna, de lövése kijött a kapufáról, míg a kipattanót Sotoca nem tudta a hálóba továbbítani. A ráadásban Guilavogui megkapta a második sárga lapját, de az eredmény nem változott: a holland csapat győzött, s pontszámban utolérte a Lenst a második helyért folyó küzdelemben.

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Arsenal 4 3 1 9–3 +6 9
2. PSV 4 1 2 1 4–7 –3 5
3. Lens 4 1 2 1 4–4 0 5
4. Sevilla 4 2 2 4–7 –3 2

PERCRŐL PERCRE

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+7. perc Díaz lő jobbal kapura 17-ről, középről, Raya balra vetődve magabiztosan fogja a labdát.

Bizony, Vieira kezezett a 16-oson... de tovább.

90+4. perc Az első vendégszöglet! RakiTic beadását kifejeli az ötösről Gabriel, Viera meg még messzebbre rúgja a labdát. DE BÜNTETŐ LESZ?

Hat perc a ráadás!

90. perc Mohamed el-Neni be, Jorginho be. Nagyjából ennyi izgalom maradt a hajrára.

86. perc Declan Rice kap sárga lapot, alighanem reklamált.

85. perc Jakub Kiwior váltja.

83. perc Rakitic kiváló lapos passza elsuhan a 16-oson en-Nesziri előtt.

82. perc Southgate arcán a pánik jelei, Sakát kell ápolni a pályán. Csere lesz.

81. perc Olekszandr Zincsenko kap sárga lapot, sokat vacakolt egy beobással. Kovács megunta.

81. perc Fábio Vieira és Reiss Nelson be, Trossard és Martinelli le.

78. perc Ocampos mindjárt kiáll, mert nem engedi elrúgni a szabadrúgást... Zincsenko beadása végül Dmitrovicsé.

77. perc Lucas Ocampos is kap egy sárga lapot, felrúgta Martinellit. Tiszta Dél-Amerika!

76. perc Tanguy Nianzou Pedrosát, Lucas Ocampos Salast váltja. Három védővel és három csatárral a Sevilla.

73. perc Díaz egyből helyzetben, kissé balról azonban inkább középre ad, pocsék pontossággal, de Gabriel nem figyel, majdnem en-Nesziri elé teszi a labdát felszabadító rúgás címén... kisegíti őt Saliba.

73. perc Mariano Díaz be, szűrő helyett ék.

72. perc Soumaré ismét a földön.

Saka: 17 meccs az idényben, 6 góllal és 7 gólpasszal.

70. perc Juanlu ellöki a bal szélen Martinellit Zincsenko passza után, sárga lap.

70. perc Soumaré visszatér.

67. perc Dmitrovics védi Zincsenko ballábas, 15 méteres kapáslövését. Közben Soumarét ápolni kell a pályán, csere lesz? Akkorát rúgott az előbb Rice-ba, páros lábbal odacsúszva, hogy ő sérült bele.

65. perc Boubakary Soumaré odalép Rice-nak a felezőnél hátulról, sárga lap.

65. perc Boubakary Soumaré és Ivan Rakitic be, Jordán és Sow le.

64. PERC EZ MÁR BENT VAN, Martinelli passzol BUKAYO SAKÁNAK, aki elfut a jobb szélen, az ötös sarka előtt visszafelé cselez Pedrosa mellett, és ballal a jobb, azaz a túlsó alsóba lő hét méterről. 2–0!

59. perc Rice passzát kissé balról, 14-ről Trossard nagyon a bal, azaz a túlsó sarok mellé nyesi.

55. perc Havertz ballal nem sokkal lő a jobb felső mellé a 16-osról, picit jobbról, Trossard okos elmozgását kihasználva.

Nyolc éve nem kapott ki odahaza a BL-ben az Arsenal csoportmérkőzésen.

52. perc Martinelli mindenkit befűz a bal szélen, főleg ismét Juanlut, ballal középre löbböli a labdát, de pontatlanul.

49. perc Saka labdaszerzése és elfutása után Havertz lő ballal 15-ről, kicsit balról kapura, blokkol azonban az előtte álló Juanlu.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Olekszandr Zincsenko be, Tomijaszu le.

68 százalékban volt a labda a hazaiaknál, 7-szer lőttek kapura, 2-szer annak felületére, a másik oldalon ez az arány... 0/0.

E párharc legjobb góllövője:
Eduardo 2

Weltfussball

45+2. PERC VÉGET ÉRT A MÁSODIK FÉLIDŐ!

Egy perc a ráadás.

43. perc
Rice passzát balról középre kanyarintja Juanlu kicselezése után Martinelli, kifejeli a labdát az ötösről Badé.

38. perc Megindul balról középre törve most Pedrosa, szétnyílik előtte a védelem, már a 16-os előtt jár... amikor hátulról egy kiváló becsúszással elveszi tőle a labdát Saliba.

37. perc En-Nesziri megindulna Saw passzával, de szereli őt szépen Saliba.

Az Arsenal 11 hazai BL-csoportmeccséből csak hármat nyert meg spanyol csapatok ellen... ebből kettőt a Sevilla ellen.

32. perc
Gabriel odalép en-Neszirinek, Jordán távolról feladja a labdát a kapusnak.

Trossard: 5 gól az idényben, mind az öt Saka passzából!

Trossard: 15 meccs az idényben, 6 kanadai ponttal, 470 játékperc alatt. Saka 3. gólpassza, BL-idényrekord.

29. PERC VEZET AZ ARSENAL! Jorginho zseniális indítását Saka jobbról önzetlenül adja középre, LEANDRO TROSSARD hatról jobbal a kapu közepébe gurítja a labdát. 1–0!

27. perc Jorginho 14-ről nem sokkal lő a léc fölé, miután a spanyol bekkek egymást zavarják Havertz leszerelése után.

Fotó: AFP
Fotó: AFP

26. perc Trossard indít akciót a jobb szélen, a beadás rossz, White visszaszerzi, Saka nagyot esik az ötös bal sarka és Jordán előtt, tovább. Volt kis lökés Salasztól, de tovább.

23. perc Jorginho passzát White ballal a léc fölé postázza kissé jobbról, 18 méterről.

Az angol csapatok ellen 11 idegenbeli meccsen egyszer nyert a Sevilla: öt éve, a Manchester United ellen.

18. perc Saka kiharcol egy szabadrúgást a 16-os jobb sarka előtt Salasszal szemben, Saka ballal 24-ről jócskán a jobb felső fölé tekeri a labdát.

A Sevilla a legutóbbi 17 mérkőzéséből mindössze kettőt nyert meg a BL-ben, mindkettőt odahaza. 2020 decembere óta nem nyertek idegenben a sorozatban, ma szakadhat meg nyolcmeccses nyeretlenségi szériájuk.

15. perc Nagy iram, kevés izgalom.

8. perc Gudelj odalép Sakának, szabadrúgás, a sértett jobb oldali beadását hatról a kapu jobb alsó sarka mellé fejeli Gabriel. Fejben jobbak az angolok egyelőre.

A Bajnokok Ligájában az idei szezonban (30 év 354 nap) a Sevilláé a legidősebb kezdőcsapat átlagban, ma 28 év alatti.

Juanlu (20) az egyetlen 23 éven aluli játékos, aki ebben a BL- idényben játszott a Sevillában, ma este csatlakozott hozzá a 21 éves Kike Salas.

1. perc Martinelli kiharcolt egy szögetet, ő is adja ba balról... elalszik a jobb sarok előtt Jordán és Salas is, de Havertz a bal sarok mellé fejel két lépésről.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak piros-fehér mezben és fehér nadrágban, a vendégek sötétkékben.

Egy kis örökmérleg: 5 mérkőzés, 3 arsenalos és 2 sevillai sikerrel.

Eltiltott nincs.

A hazaiaktól Gabriel Jesus, Jurrien Timber, Eddie Nketiah, Martin Ödegaard és Bukayo Saka sérült, a vendégektől Sergio Ramos, Marcao, Marcos Acuna és Örjan Nyland maródi.

In the red pic.twitter.com/iNV3fY4if8

A szerdai mérkőzésről mindenképp érdemes megemlíteni, hogy a Sevilla 16 évvel ezelőtt, a 2007–2008-as idényben szerepelt először a Bajnokok Ligájában, és épp az Arsenal vendégeként mutatkozott be a sorozatban. Az andalúziaiaknál pályára lépett mások mellett Daniel Alves, Jesús Navas és Luis Fabiano is, a találkozó biztos, 3–0-s angol győzelemmel zárult. A hazaiak góljait Cesc Fábregas, Robin van Persie és Eduardo szerezte, a Sevilla aztán öt győzelmet aratva így is csoportelső lett. Más kérdés, hogy a nyolcaddöntőben 5–5-ös összesítés után tizenegyespárbajban alulmaradt a Fenerbahcéval szemben.

„Eddig volt két jó mérkőzésünk, sajnos a Lens ellen elveszített találkozón szenvedtünk a második félidőben – idézte a BBC Mikel Artetát, a hazaiak menedzserét. – Szerdán itt a lehetőség, hogy bizonyítsuk, mennyire erősek vagyunk, minden ilyen lehetőséget meg kell ragadni. A Sevilla erős, a nemzetközi porondon rutinos csapat, de nyernünk kell, már csak azért is, mert a győzelemmel nagy lépést tehetünk a továbbjutás felé.”

Azaz egyértelműen a hazaiak a Kovács István által vezetett szerdai találkozó esélyesei, még úgy is, hogy ők sincsenek jó formában. Az Arsenal a legutóbbi két összecsapását elvesztette, a Sevilla pedig a legutóbbi nyolc tétmérkőzéséből csak egyet nyert meg, a hatodosztályú Quintanar elleni kupatalálkozót… Meglepő lenne, ha éppen szerdán érne véget a sevillaiak vesszőfutása, kiváltképp hogy az angolok győzelmükkel óriási lépést tehetnek a továbbjutás felé, egyszersmind feledtethetik a Newcastle-tól a hétvégén a Premier League-ben elszenvedett 1–0-s vereséget.

De egyelőre ne szaladjunk ennyire előre. Ami biztos, hogy a spanyoloknak szerda este nem lehet más céljuk, mint valahogy pontot szerezni Londonban. Csakhogy nem lesz egyszerű. Az andalúziai klub az utóbbi nyolc idegenbeli BL-találkozójából egyet sem nyert meg, legutóbb 2020 decemberében a Rennes otthonában győzött 3–1-re. A tizenegy angliai összecsapásából csak egyszer diadalmaskodott a nemzetközi kupákban, még 2018 márciusában, a Manchester United ellen (2–1). Ráadásul nagy érvágás a vendégeknek, hogy szerdán biztosan nem lép pályára a kisebb vádlisérüléssel bajlódó Sergio Ramos, Orland Nyland kapus és Marcos Acuna sem.

Hetek óta gödörben a Sevilla, és ha nem szerez pontot szerdán az Arsenal otthonában, nagyon nehéz helyzetbe kerülhet. HÁROM FORDULÓ UTÁN NYERETLEN a Sevilla a Bajnokok Ligájában, és ha tovább szeretne jutni csoportjából, vissza kell vágnia az Arsenalnak a hazai pályán elszenvedett 2–1-es vereségért. Főleg, ha a Lens megveri a PSV-t, ebben az esetben ugyanis a franciák fél lábbal már a nyolcaddöntőben érezhetnék magukat.

ÜDVÖZÖLJÜK KEDVES OLVASÓINKAT AZ ARSENAL–SEVILLA MÉRKŐZÉS KÖZVETÍTÉSÉBEN!