Bajnokok Ligája: Gálázva jutott tovább az Arsenal

A londoni együttes a BL-ben első angol csapatként a szünetben már öt góllal vezetett, ráadásul a sorozat történetében először öt különböző futballista talált be az első felvonásban.

Ezen a játéknapon még az olasz bajnok Napoli juthatott volna tovább a nyolcaddöntőbe, azonban fordulatos meccsen 4-2-re kikapott a Real Madrid otthonában, a spanyolok ezzel pedig biztossá tették csoportelsőségüket. A csoport másik meccsén Schäfer András csapata, az Union Berlin több mint hatvan percet emberelőnyben futballozott, de csak döntetlent ért el a portugál SC Braga otthonában. A magyar középpályás a hétvégén visszatért a Bundesligában, de a BL-be nem nevezték ősszel. A berliniek minden tétmeccset figyelembe véve immár 16 találkozó óta nyeretlenek.

A Benficában Joao Mario korábbi klubja, az előző idényben döntős Internazionale ellen mindössze 34 perc alatt szerzett mesterhármast. A második félidőben a milánóiak kevesebb mint fél óra alatt egyenlítettek, az első gólt Marko Arnautovic szerezte, az osztrák támadó közel 13 év, 4740 nap után talált be a BL-ben, ez pedig rekord a legrangosabb európai kupasorozat történetében.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Bayern München (német)-FC Köbenhavn (dán) 0-0
Galatasaray (török)-Manchester United (angol) 3-3 (1-2)
gólszerzők: Zijecs (29., 62.), Akturkoglu (71.), illetve Garnacho (11.), Fernandes (18.), McTominay (55.)
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Bayern München 13 pont, 2. FC Köbenhavn 5 (7-8), 3. Galatasaray 5 (10-12), 4. Manchester United 4

B csoport:
Arsenal (angol)-Lens (francia) 6-0 (5-0)
g.: Havertz (13.), Gabriel Jesus (21.), Saka (23.), Martinelli (27.), Ödegaard (45+1), Jorginho (86., tizenegyesből)

Sevilla (spanyol)-PSV Eindhoven (holland) 2-3 (1-0)
g.: Ramos (24.), en-Nesziri (47.), illetve Saibari (68.), Gudelj (81., öngól), Pepi (92.)
kiállítva: Ocampos (66., Sevilla)
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Arsenal 12 pont, 2. PSV Eindhoven 8, 3. RC Lens 5, 4. Sevilla 2

C csoport:
Real Madrid (spanyol)-SSC Napoli (olasz) 4-2 (2-1)
g.: Rodrygo (11.), Bellingham (22.), Paz (84.), Joselu (94.), illetve Simeone (9.), Anguissa (47.)

SC Braga (portugál)-Union Berlin (német) 1-1 (0-1)
g.: Djalo (51.), illetve Gosens (42.)
kiállítva: Niakate (30., Braga)
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Real Madrid 15 pont, 2. Napoli 7, 3. SC Braga 4, 4. Union Berlin 2

D csoport:
Benfica (portugál)-Internazionale (olasz) 3-3 (3-0)
g.: Joao Mario (5., 13., 34.), illetve Aranutovic (51.), Frattesi (58.), Sanchez (72., tizenegyesből)
kiállítva: Antonio Silva (86., Benfica)

Real Sociedad (spanyol)-Salzburg (osztrák) 0-0
A csoport állása: 1. (és továbbjutott) Real Sociedad 11 pont (7-2), 2. (és továbbjutott) Internazionale 11 (8-5), 3. FC Salzburg 4, 4. Benfica 1