A Real Madrid meg sem állt négy gólig Ancelotti volt csapata ellen

Vágólapra másolva!
2023.11.29. 20:50
null
Fotó: AFP
A labdarúgó Bajnokok Ligája C-csoportjának 5. fordulójában a Real Madrid 4–2-re megverte odahaza a Napolit, és biztosan a csoportja élén végez majd.  De igen közel áll a továbbjutáshoz az olasz csapat is.

EGY PONT. Ennyire volt szüksége a Real Madridnak a Napoli ellen ahhoz, hogy csoportgyőztesként jusson be a nyolcaddöntőben. Nem volt könnyű Carlo Ancelotti vezetőedző dolga a kezdő kijelölésekor, ugyanis nyolc játékosa sérült, így felforgatott csapatot küldött pályára.

Giovanni Simeone góljával gyorsan megszerezte a vezetést a Napoli, de csak két percig vezetett az olasz csapat, a kiváló formában lévő Rodrygo bombagóllal kiegyenlített. Aztán ismét felcsendült a The Beatles slágere, a Hey Jude a Bernabéuban: Jude Bellingham újra betalált, már a Real Madrid vezetett.

A fordulás után Frank Anguissa kiegyenlített, a madridiak támadtak, és ennek meg is lett az eredménye, Nico Paz, majd Joselu nem sokkal a vége előtt betalált – 4–2-es madridi győzelem lett a vége.

A csoport másik meccsén a Bragának győzelemmel még lehetett esélye a továbbjutásra, míg a berlinieknek – Schäfer Andrást a sérülése miatt nem nevezték a csoportkörre, így erre a találkozóra sem – már csak a harmadik helyre volt sanszuk.

A vendég németek dolgát jelentősen megkönnyítette, hogy Sikou Niakatét a 30. percben kiállították. Az Union meg is szerezte a vezetést az első félidőben, de a hazaiak egyenlítettek Átvaro Djaló révén.

Maradt az 1–1, és mivel a Napoli vereséget szenvedett, a Bragának még maradt esélye a 2. hely megszerzésére. Igaz, ehhez az utolsó körben idegenben le kellene győznie a nápolyiakat.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
C-CSOPORT
Real Madrid (spanyol)–Napoli (olasz) 4–2 (2–1)
Madrid, Santiago Bernabéu Stadion. Vezette: Letexier (francia)
Real Madrid:
Lunyin – Carvajal, Rüdiger, Alaba, F. Mendy (Nacho, 87.) – Kroos, Valverde, Ceballos (Joselu, 57.) – Bellingham – Brahim Díaz (Nico Paz, 65.), Rodrygo (Lucas Vázquez, 87.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Natan, Juan Jesús (Zanoli, 87.) – Lobotka (Raspadori, 87.), Zielinski (Elmasz, 65.), Anguissa – Politano (Cajuste, 79.), Giovanni Simeone (Osimhen, a szünetben), Kvarachelia. Vezetőedző: Walter Mazzari
Gólszerző:
Rodrygo (11.), Bellingham (21.), Nico Paz (84.), Joselu (90+4.), ill. Giovanni Simeone (10.), Anguissa (47.)

A csoport másik mérkőzésén
Braga (portugál)–Union Berlin (német) 1–1 (Djaló 51., ill. Gosens 42.)

Ancelotti: 41 győzelem 55 meccsen

Ancelotti a Reallal BL-meccsei 75 százalékát megnyerte!

90+8. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+5. perc Joselu középtávoli lövését blokkolja Natan. Angiussa egy szögletet Osimhenre lő, a labda visszapattan az ő hasfalára, ápolás.

90+4. PERC HATODIKRA ÖSSZEJÖTT, JOSELU BETALÁL! Nacho indítja a balon Bellinghamet, aki estében ballal laposan középre ad, az ötös jobb sarkáról jobbal a rövid felsőbe lő a cserecsatár.

90+3. perc Carvajal jobb oldali, lapos beadását Joselu jobbal 12-ről a léc fölé vágja.

Hat perc a ráadás!

90. perc Jens Cajuste kap sárga lapot műesésért.

89. perc Bellingham passzol balról Joseluhoz, aki jobbal 13-ról a kapus elé gurítja a labdát, szép gyengéden.

87. perc Giacomo Raspadori Lobotkát, Jesust váltja, Nacho és Lucas Vázquez be, Mendy és Rodrygo le.

87. perc Rodrygo megindul, szereli őt Jesus... a szélső meg meghúzódott, ápolást kér.

84. PERC BIZONY! NICO PAZ lő a bal alsó felé 21-ről, középről, egy remek csel után, a vetődő Meret rosszul ér a labdához, amelyet maga fölött a kapuba üt. 3–2!

Ómen. A Real Madrid a legutóbbi 16 meccséből 15-öt megnyert a Bajnokok Ligájában olasz csapatok ellen, beleértve az utolsó kilenc meccset. Olasz klubok ellen senkinek sincs ilyen jó sorozata! A Realnak egyetlen más nemzet ellen sincs ilyen nagy sikerszériája!

79. perc Jens Cajuste be, Politano le, szélső helyett középpályás.

79. perc Bellingham jobbal kapura lő tízről Carvajal mesés keresztpassza után, Meret bal lábbal véd... Joselu tíz méterről, középről a bal felső mellé fejeli a kipattanót.

77. perc Rodrygo jobbal középre ad, Meret balra tolja a labdát, Joselu hétről a jobb felső fölé teszi azt, akrobatikus mozdulattal.

Az. A. Mez.

76. pec Bellingham bal oldali, ballábas beadását kapura fejeli hatról Rüdiger, jobbra vetődve nagyot véd Meret! Joselu nyolcról az ötösre ollózza a labdát, onnan Alaba a léc fölé küldi azt – szintén ollózva.

70. perc Carvajal beadása a kapusé, megelőzve Meret Valverdét.

Miután az első és a harmadik játéknapon a Sporting Braga és az Union Berlin vendégeként nyert a Napoli, először győzhet sorozatban 3 idegenbeli meccsen a BL-ben.

68. perc Osimhen lő egy lesgólt.

Ez Paz 4. meccse a felnőttek között a csapatban, apja a neves Pablo Paz, 23-szoros argentin válogatott, a Tenerife, az Everton és az Independiente volt ásza, 1998-as vb-résztvevő, 1996-os olimpiai ezüstérmes.

65. perc Nico Paz be, Díaz le. Elif Elmasz váltja a lesérült Zielinskit, karmestercsere.

62. perc FÖLÉ, Mendy bal oldali, ballábas beadását a bal, azaz a hosszú sarok előtt a léc fölé teszi bal térddel Joselu.

A Napoli mindkét itteni meccsét elbukta. A Real Madrid a legutóbbi kilenc hazai meccséből nyolcat megnyert a Bajnokok Ligájában (D1), és az utolsó ötből négyen gólt sem kapott. Mindhárom sorozat megtörik?

58. perc Di Lorenzo jobbról ballal ad most középre, de nagyon rossz az ötösön Kvarachelia levétele, a megkönnyebbült Rüdiger elrúgja jó messzire a labdát középről.

57. perc Joselu be, Ceballos le, középpályás helyett ék. És Joselu az ötös elől a léc fölé fejeli Kroos bal oldali kornerét, meret pocsék kiindulása után.

56. perc Ceballos bal oldali beadása Natané.

55. perc Di Lorenzo jobb oldali, jobblábas beadása magas picit középen Kvaracheliának rossz a hatméteres fejes.

52. perc Ceballos ismét eladja, Angiussal volt harcosabb, Zielinski indít, a passzal Kvarachelia az ötös bal sarka előtt, önzetlenül középre ad, de szereli Osimhent bevetődve Valverde.

49. perc Piotr Zielinski odarúg Kroosnak sárga lap.

47. PERC NÁPOLYI GÓLLAL: ANDRÉ-FRANK ZAMBO ANGUISSA jobbal nagyon rosszul ad be Di Lorenzo szép indítása után, de Ceballosról visszapattan elé a labda, másodjára az ötös jobb sarkán túlról, öt méterről jobbal a túlsó felső sarokba lő. 2–2!

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Victor Osimhen be, Simeone le.

Bellingham gólját 21 passz előzte meg, egy 1 percig és 4 másodpercig tartó akció során. Folytatja az angol.

A legtöbb gól a Realban az első 16 meccsen a Realban
17 Arbiza (1941)
17 Pepillo (1960)
15 Suker (1996)
15 Cristiano Ronaldo (2009)
15 Bellingham (2023)

49 százalékban volt a Realnál a labda ma, 8-szor lőtt kapura, 5-ször annak felületére, a másik oldalon az az arány 8/3.

Érdekes, a Romában együtt játszott Rüdiger és Juan Jesus, ma nem sokszor találkoztak.

E párharc legjobb góllövői:
Bellingham 2
Mertens (1 gól és 1 öngól)

Fotó: Weltfussball

45+5. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+5. perc Zielinski emel az ötös jobb sarkára, Di Lorenzo középre fejeli a labdát jön Lunyin.

45+4. perc Carvajal passzát Díaz az ötös jobb sarka elől jobbal a rövid felső mellé vágja, Natan mellkassal blokkolt de kirúgás. Simeone elől ment a másik ötösön Rüdiger, Politano megindulása után.

45+3. perc Zielinski ballal 21-ről a léc fölé lő, beleért Kroos is.

Ennyi öröme volt a nápolyiaknak?

44. perc Négy perc a ráadás. Bellingham visszatér, felrúgja őt Kvarachelia.

42. perc Bellingham sántikálni kezd, majd a földre ül. Ápolás a pályán.

39. perc Angiussa majnem szereli a 16-os jobb sarkán Carvajalt, de csak majdnem. Angiussa a jobb oldalon, Di Lorenzo akciója után, a beadását elhalássza az ötösön Alaba Simeone elől.

37. perc Bellingham kioszt egy kötőt Lobotkának.

35. perc A pályán mezőnyharc, és nem a legizgalmasabb fajtából.

Tiszta apja... Diego Simeone is betalált ebben a stadionban, Raúl bemutatkozó mérkőzésén, 1994-ben.

Rodrygo előző 7 meccsén 11 kanadai pontot jegyez, az idény első 12 meccsén kettőt...

29. perc Anguissa passzát Kvaracelia 21-ről Alabába vágja, kontra, Rodrygo passzát Díaz jobbal a jobb alsó mellé rúgja a 16-os jobb sarkától.

Bellingham az első realos, eki első 4 BL-meccsén mindig gólt szerzett.

23. perc Kissé jobbról, 14-ről kapura lő Lobotka passza után Simeone, Lunyin véd szépen a bal felső sarok előtt.

Bellingham: 16 meccs a Realban, 15 góllal. 11 a ligában, 4 BL-ben, 9 jobbal, 3 ballal, 3 fejjel.

21. PERC ISMÉT BETALÁL A REAL, Alaba amal a 16-osra befutó, Natant elhagyot JUDE BELLINGHAM elé, aki kissé jobbról, nyolról félmagasan a jobb sarokba fejeli a labdát. 2–1!

14. perc Carvajal jobb oldali beadását Rodrygo az ötös elől jobbal a léc fölé vágja.

13. perc Kvarachelia lekönyökli Carvajalt, sárga lap nincs.

Rodrygo: 19 meccs az idényben, 8 góllal, 5 assziszttal. Díaz: 12 meccs, 3 kanadai pont, de 275 perc alatt.

11. PERC MÁRIS EGYENLŐ, Díaz labdát szerez a Nápoly térfelén, RODRYGÓHOZ passzol, aki egy csel után 15-ről, picit balról jobbal irgalmatlan nagy gólt lő a bal felső sarokba. 1–1!

Fotó: AFP
Fotó: AFP

Simeone: 16 meccs az idényben, 2 góllal és 0 gólpasszal.

Fotó: Getty Images

10. PERC VEZET A NÁPOLY, a grúz most szinte ugyanonnan középre ad, a Bellinghamet otthagyó Di Lorenzo kissé jobbról, négy méterről jobbal középre ad, GIOVANNI SIMEONE ballal két lépésről félmagasan a kapu közepébe lőne... Lunyin vetődve eléri a labdát, de már a gólvonalon túlról. 0–1!

9. perc Kvarachelia jobbal kapura lő a 16-os bal sarka elől blokkol Rüdiger.

6. perc Megindul Bellingham, két csel után szereli őt a 16-os előtt Rrahmani.

Ancelotti 2018 augusztusa és 2019 decembere között irányította a Napolit, a klubot a Serie A második helyére irányította egyetlen teljes szezonjában.

2. perc Ceballos eladja a labdát, majd visszaszerzi azt Kvaracheliától, Rodrygóhoz passzol, aki ballal 17-ről a kapus elé lő, laposan.

1. perc Kroos keresztpassza igen rossz jobbra Carvajalnak.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak tiszta fehérben, a vendégek tiszta feketében.

Az első idei meccsükön:
Napoli (olasz)–Real Madrid (spanyol) 2–3 (1–2)