FC BARCELONA–ALMERÍA 3–2 (1–1)
Barcelona,
Olimpiai Stadion, 34 471 néző. V: Cuadra Fernández
Barcelona:
Inaki Pena – Cancelo, R. Araújo, Christensen (Koundé, a szünetben), A. Baldé – S. Roberto, Gündogan, Fermín López (Romeu, 68.) – Joao Félix (Ferran Torres, a szünetben), Lewandowski, Raphinha (Yamal, 76.). Vezetőedző: Xavi
Almería: Maximiano – Pozo (H. Mendes, 64.), Chumi, Montes, Edgar González, Akieme – Arribas, Lopy, I. Baba, Ramazani (Embarba, 78.) – Baptistao (Lázaro, 78.).Vezetőedző: Gaizka Garitano
Gólszerző: Raphinha (33.), S. Roberto (60., 83.), ill. Baptistao (41.), Edgar González (72.)

Hiányozhat akármelyik öt alapembere a Barcelonának, országos egyes, ha az Almeríát fogadja, különösen most, amikor a vendégek szinte máris menthetetlen helyzetben vegetálnak a tabella alján, győzelem nélkül, hat ponttal.

Sergi Roberto és Ronald Araújo hamar vezetést szerezhetett volna a hazaiaknak, de mindig odaért a vendégektől egy védő az utolsó pillanatban, vagy vetődve hárított a portugál Luís Maximiano, akinek honfitársa, Joao Cancelo nagyot mentett a saját ötösén Iddrisu Baba próbálkozásánál.

Azonban ahogyan Dobó István óta tudjuk, nem a védők száma a fontos, az Almería öt bekkje egy idő után egymást múlta alul, és az ihletett formában védő Maximiano egy hibájukat már nem tudta kijavítani: Raphinha kép lépésről a léc alá lőtt.

Derült égből jött az egyenlítés a szünet előtt, Léo Baptistao remek mozdulattal emelt a kapuba az ötös elől. A gól után nem sokkal a volt atléticós Baptistao majdnem visszaadta a gólpasszt a volt realos Sergio Arribasnak, de a szélső célt tévesztett; majd ugyanonnan, 14 méterről Baptistao is rontott.

A szünet után sokkal lelkesebben játszott a Barcelona, egy szerencsésen megkapott szöglet után Sergi Roberto szép gólt fejelt, de ezután nyílt napot tartott a Barcelona védelme is, Edgar González egyenlített.

Sergi Roberto lelkesedése azonban nem hagyott alább, a hajrában megszerezte a győzelmet csapatának, majd kevés híján mesterhármasig jutott.

PERCRŐL PERCRE

Raphinha a legutóbbi négy La Liga-mérkőzésén adott gólpasszt a Barcelona színeiben (összesen négyet gólpassz).

Léo Baptistao az Almería legutóbbi 8 góljából négyet szerzett a ligában, a korábbi 44 góljából mindössze hármat vállalt a brazil.

90+6. PERC VÉGET ÉRT A MÉRKŐZÉS!

90+3. perc Roberto közel járt a mesterhármashoz: Yamal passzát ballal 13-ról a lécre vágja.

Öt perc a ráadás.

90. perc Torres passzát Lewandowski jobbal hatról kapura teszi, blokkol azonban a bevetődő Montes.

90. perc Ronald Araújo kap sárga apot visszarántásért.

87. perc Arribas jobb oldali beadását Baba a bal sarokba fejelné hatról, de nagyot véd Pena.

85. perc Iddrisu Baba kap sárga lapot Torres lökéséért, de nem reklamál, mert lökött a sárga lapos Lopy is...

83. PERC SERGI ROBERTO ISMÉT BETALÁL, kissé jobbról, hatról jobbal a jobb alsóba lő Lewandowski pazar passza és egy ügyes levétel után. 3–2!

78. perc Leo Baptistao le, Lázaro be, Ramazani le, Adrian Embarba.

78. perc Mellé, Gündogan a bal sarok mellé fejeli a labdát egy méterről, középről, Cancelo remek csele és beadása, illetve az aztán a kapufával is ütköző Lewandowski önfeláldozó fejese után.

76. perc Lamine Yamal be, a ma gólig és gólpasszig jutó Raphinha le.

74. perc Roberto jobb oldali beadását Araújo az ötösről nem sokkal, de a bal, azaz a hosszú sarok mellé fejeli. Chumi mellől.

Az Almeríaz előző 20 bajnokijából egyetlen egyet sem nyert meg.

A Barcelona az első 17 meccséből 10-et nyert meg a ligában, az előző 9 olyan alkalommal, amikor tízig, vagy ennél kevesebbig jutott, nem lett bajnok...

71. PERC EGYENLŐ. Pena összefut Araújóval az ötösön Arribas kósza beadása után, EDGAR GONZÁLEZ elé ejti a labdát, aki hét méterről ballal az üres kapu közepébe lő, laposan. 2–2!

70. perc Torres emelését Raphinha rosszul veszi át az ötösön, jön a kapus.

68. perc Oriol Romeu be, López le.

A nagy Pedro Martin szerint ez volt Roberto első fejes gólja a ligában!

66. perc Lewandowski jobbról jobbal középre ad, önzetlenül, az ötös sarkáról, Torres elől elrúgja a labdát Montes.

64. perc Pozo le, Houboulang Mendes be. Csere posztra.

63. perc Torres passzát kissé balról, hatról kapura lövi Lewandowski, félmagasan, véd a rövid sarok előtt a kapus.

A vendégek vitatják, hogy kiről ment ki a labda a szöglet előtt, szerintük Baldéről. Chumi nem állt a helyzet magaslatán most sem. És tényleg Baldéről ment ki.

60. PERC VEZET ISMÉT A BARCELONA, Raphinha bal oldali, ballábas szöglete után az ötös rövid sarkáról SERGI ROBERTO a kapu túlsó alsó sarkába fejeli a labdát. 2–1!

59. perc Ramazani ellöki a jobbon Raphinhát, de nincs 11-es.

57. perc Dion Lopy ellöki az őt szerelő Gündogant a felezőnél, sárga lap.

A Barcelona mind a hét hazai meccsét megnyerte az Almería ellen a La Ligában, ennél csak a Levante (16/16) és a Córdoba (9/9) ellen van jobb hazai mérlegük.

53. perc
Lewandowski jobbal félmagasan a jobb sarokba lőne 16-ról, középről, vetődve véd Maximiano.

48. perc Lewandowski sarokkal teszi a rövid alsó felé Gündogan bal oldali beadását, de ment az ott álló Baba, majd középről, 9-ről a léc fölé fejeli Raphinha kornerét a lengyel ék.

47. perc Torres két csel után jobbal kapura lő 12-ről, Maximiano jobbra vetődve hatalmasat véd.

46. PERC FOLYTATJUK!

46. perc Ferran Torres Félixet, Jules Koundé Christensent váltja.

Nem ujjong éppen a hazai szurkolóhad.

45+4. PERC VÉGET ÉRT AZ ELSŐ FÉLIDŐ!

45+2. perc
Ramazani sarkazását Leo Baptistao jobbal ugyanonnan jobbal a jobb alsó mellé vágja.

Három perc a ráadás.

45. perc Baptistao passzát Arribas ballal a kapushoz teszi kissé balról,14-ről.

42. PERC ÉS GÓL A GÓL, MONDJA A VAR!

41. perc LÉO BAPTISTAO lő egy szép gólt. De les. Arribas passzát az ötös elől, középről, tíz méterről jobbal a kapu közepébe emeli a kivetődő Pena jobb füle mellett.

37. perc Maximiano! Kikapja a jobb alsó elől Lewandowski ballábas, erős, hat méterről, középről jövő lövését. Megérezte... González majdnem gólpasszt adott a 16-osán belülről!

A Barcelona a két csapat legutóbbi 16 meccséből 13-at megnyert, szemben az Almeria egyetlen győzelmével.

Raphinha: 17 meccs az idényben, 3 góllal és 6 gólpsszal.

33. PERC VEZET A BARCA! A jobb oldali Gündogan-szöglet után Araújo hatról kapura fejeli a labdát, vetődve hatalmasat véd Maximiano, RAPHINHA ballal a rövid felső sarokba lő. 1–0!

33. perc López jobbról középre ad, Montes levétel címén majdnem gólpasszt ad Raphinhának, de becsúszva ment aztán előle az ötös bal sarkán.

32. perc Roberto jobbal a bal felső fölé lő 20-ról, picit jobbról, majd nagyobb lelkesedést kér a csapattársaktól.

28. perc Mezőnyharc, majd Pozo emel jobbról az ötös bal sarka és Ramazani elé, de keresztez Araújo.

Akieme kétszer a felnőttkeret tagja is volt a Barcánál, de pályára nem léphetett. I. Pena, Puig, Araújo, Chumi (!), Collado, Nicolás González, Fati, Rey Manaj és Carles Pérez is csapattársa volt a Barca B-ben anno.

21. perc Andreas Christensennek is sárga, ugyanilyen okokból. Most a jobb szélen indult meg a brazil ék.

15. perc Raphinha sárga lapot kap Baptistao lerántásáért.

15. perc
Chumi lekönyökli Félixet a 16-os bal sarka és a portugál zseniális levétele után. Chumi a Barca neveltje. A balbekk Akieme játszott két idényt a Barca B-ben.

14. perc Araújo bakija után Ramazani az ötös bal sarkáról jobbal kapura lőhet, de blokkol a közbelépő Cancelo, kontra, Raphinha ballal a bal alsó mellé húzza a labdát kissé jobbról, 19-ről.

11. perc Baba jobbal a jobb alsó mellé lő 19-ről, középről.

9. perc Félix beadását kifejeli Baba, de röviden, fejjel megtoldja Ramazani, de röviden... Cancelo ballal 17-ről a kapus elé lő.

7. perc Helyzet, Félix bal oldali kornerét Roberto ötről kapura fejeli, de jobbra vetődve véd Maximiliano. Az újabb beadás után Araújo jobbal hatról kapura lő, de blokkol egy kollégája, majd az ismétlést is menti Chumi.

6. perc Félix jobbal a rövid felső fölé lő, a kapus biztosít, de vetődnie sem kell.

5. perc Alejandro Pozo kap sárga lapot, Baldét akasztotta hátulról a 16-os bal sarka előtt, Christenren remek előretörése és indítása után.

1. PERC ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS!

A hazaiak gránátvörös-kék mezben és kék nadrágban, a vendégek tiszta világoskékben.

Egy kis örökmérleg: 16 mérkőzés, 13 barcás és 1 almeríás sikerrel, 47, ill. 8 rúgott góllal.