szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Ryanair egyébként nem használja azt a típust, amelynek az ajtaja leszakadt múlt héten.

A Ryanair több esetben is azt tapasztalta, hogy az Amerikából megrendelt Boeing repülőgépek nem voltak megfelelő minőségűek – nyilatkozta Michael O'Leary, a fapados légitársaság vezérigazgatója, miután a múlt héten egy Boeing 737-es típusú gép ajtaja a levegőben szakadt le.

Mi magunk is találtunk kisebb problémákat a repülőgépek leszállításánál, amelyek nem fordulhatnak elő egy olyan világszínvonalú gyártó esetében, mint a Boeing, és úgy gondolom, hogy a Boeingnek még többet kell tennie a minőségellenőrzés terén

– fogalmazott.

Mindez azért is fontos, mert a Ryanair az utasszám alapján Európa legnagyobb légitársasága és a Boeing egyik legnagyobb megrendelője a Sky News cikke szerint. A légitársaság 737 MAX 8-as gépeket üzemeltet, és MAX 10-es változatokra is van megrendelése, de azoknak a szállítása a vártnál tovább tart, egyelőre nem érkezett meg belőlük egy sem.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, az írországi székhelyű légitársaság nem rendelkezik a múlt heti baleset miatt épp biztonsági kivizsgálás alatt álló, 737 MAX 9-es repülőgépekkel. Hogy mit érdemes tudni erről a típusról, azt ebben a cikkünkben olvashatják el:

Kiszakadó ajtó, lezuhanó repülők - mit kell tudni a Boeing 737-es gépről, amelynek törzséből most kiszakadt egy darab?

Nem a mostani az első eset, hogy gond van a Boeing 737 Max géptípussal. Ezúttal ugyan nem történt tragédia, de ez minden bizonnyal csak a szerencsének köszönhető. Összeszedtünk minden fontos információt, ami a balesetről és az évek óta problémás repülőgépről tudható.

Az éles nyilatkozatairól híres O'Leary arról is beszélt, hogy a Ryanair továbbra is kitart a Boeing mellett, főként azért, mert a rivális Airbus gépei drágábbak. Azt is hozzátette, hogy az utasaik egyáltalán nem aggódnak a Boeing gépek miatt.

Az Alaska Airlines gépének múlt heti problémái után megszólalt a WizzAir vezetője is, ő arról beszélt, hogy a gyártó cégek és a felügyelő szervek „meglehetősen meghitt" kapcsolatban élnek egymás mellett.

Wizz Air vagy Ryanair? Sokkal nagyobb a különbség, mint gondolná

Bár utasként legtöbbször csak a jegy ára számít, amikor légitársaságot választunk egy-egy útra, valójában szinte alig van valami, amiben megegyezik a két fapados cég. Most végignéztük apránként, mekkora különbség van a két légitársaság között, ebben pedig Bukta Gábor, a Concorde részvénypiaci elemzője volt a segítségünkre.