szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Lízingcégeket vásárol fel a Gránit Bank a hollandiai székhelyű DLL Grouptól.

Két lízingcéget is megvásárol a Gránit Bank, mindkettő a hollandiai székhelyű globális pénzügyi szolgáltató a De Lage Landen International B.V. (DLL Group) magyarországi leányvállalata: a De Lage Landen Finance Zrt. és a De Lage Landen Leasing Kft. A tranzakciót még jóvá kell hagynia a Magyar Nemzeti Banknak és Gazdasági Versenyhivatalnak – derül ki a bank közleményéből.

A jóváhagyást követően a cégek új neve: Gránit Pénzügyi Zrt. és Gránit Lízing Kft., amik – mint írták – “a korábbi kiszolgálási színvonalat és termékkínálatot megtartva” működnek tovább. A tranzakció illeszkedik a Gránit Bank hosszú távú stratégiájába, amelynek keretében – többek között – a lízing üzletág fejlesztését tűzte ki célul.

„A lízingcégek akvirálása az üzleti aktivitás és értékajánlat bővítésével hozzájárul a bankcsoport részvényesi értékének növeléséhez. A lízingcégek magas szakmai színvonalú és értékes tapasztalattal rendelkező menedzsmentjének és szakértő csapatának munkájára a Bank hosszú távon kíván támaszkodni” – idézték a közleményben Hegedüs Évát, a Gránit Bank elnök-vezérigazgatóját.

A DLL Group cégei több mint 30 éve vannak jelen a magyar piacon, az utóbbi 15 évben az eszközalapú finanszírozási megoldásokban globálisan piacvezető holland székhelyű DLL csoport tagjaként megbízható finanszírozási partnerei a vállalkozásoknak, több alszegmensben is piacvezetők.

A bank kitért tavalyi eredményére is: az előzetes adatok alapján mérlegfőösszege meghaladta az 1270 milliárd forintot, az adózás előtti eredménye pedig a 20 milliárd forintot, és több mint 140 ezer ügyfélszámlát, bankcsoport szinten pedig több mint 2400 milliárd forint vagyont kezel.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.