szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A tervek szerint jövő hét hétfőn indulhatna újra a gyártás.

Leáll a magyarországi Suzuki-gyár, január 15. és 22. között nem gyártja a Vitara és S-CROSS modelleket – válaszolta a Reuters megkeresésére a cég.

A gyártási folyamatok leállását azzal indokolják, hogy a Vörös-tenger térségében a kereskedelmi hajók elleni támadások miatt késve érkeznek meg a japán gyártmányú motorok Magyarországra.

Az esztergomi üzemben január 22-től tervezik újraindítani a gyártást.

FRISSÍTÉS:

A HVG megkeresésére Bonnár-Csonka Zsuzsanna, a vállalat kommunikációs vezetője elmondta, hogy a mostani leállás nem befolyásolja az autók leszállítását és átadását a márkakereskedések, és így ügyfeleik felé sem. Érdeklődésünkre azt is elárulta, hogy a hajók a jövőben alternatív útvonalon közlekednek, elkerülve a Vörös-tenger térségét.

Korábban már írtunk róla, az Irán által támogatott jemeni húszi lázadók számos támadást intéztek a Vörös-tengeren közlekedő – szerintük Izrael felé tartó vagy Izraelt védő – kereskedelmi és hadihajók ellen azóta, hogy Izrael októberben hadműveleteket kezdett Gázában az övezetet uraló Hamász terrorszervezet katonai és politikai gépezetének felszámolására.

A húszik vörös-tengeri támadásaira válaszul múlt péntekre virradóra a brit és az amerikai fegyveres erők számos húszi katonai célpont ellen hajtottak végre légi csapásokat Jemenben, megvédendő a nemzetközi hajóközlekedést a Vörös-tengeren.

Szombaton az Egyesült Államok intézett újabb támadásokat húszi katonai létesítmények ellen, vasárnap pedig ismét együtt lépett fel a brit és az amerikai légierő a jemeni húszik ellen. Az amerikai hadsereg a jemeni Hodeida kikötőváros közelében nemrég elfogott egy újabb rakétát, amelyet a jemeni húszi lázadók lőttek ki vasárnap az amerikai haditengerészet egyik Vörös-tengeren cirkáló hadihajója felé.

A konfliktus hátteréről bővebben itt olvashatnak:

A közel-keleti konfliktus kiszélesedését jelzik a húszik elleni amerikai-brit légicsapások

Az USA és Nagy-Britannia az utóbbi órákban 14 helyszínen több mint hatvan célpont ellen hajtott végre légicsapást Jemen területén a Vörös-tengeren haladó kereskedelmi és hadihajókat támadó húszi lázadók állásai és hajói ellen. Bár mindenki a közel-keleti feszültség enyhítésének fontosságáról beszél, a nyugati katonai akció az október 7-e óta tartó gázai konfliktus mellett újabb frontot nyithat a térségben.