Döntetlen a Haladás és a Gyirmót összecsapásán

Vágólapra másolva!
2023.12.03. 16:50
null
A Haladás az Ajka után a Gyirmóttal sem bírt (Fotó: Kovács Ivett/fcajka.hu, archív)
A labdarúgó NB II 17. fordulójában a Szombathelyi Haladás hazai pályán 1–1-re végzett a Gyirmót FC Győrrel, így már hét bajnoki óta nyeretlen.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ
SZOMBATHELYI HALADÁS–GYIRMÓT FC GYŐR 1
–1(00)
Szombathely,
Haladás Sportkomplexum, 509 néző.Vezette: Farkas Tibor (Mohos Milán, Ring Kevin)
HALADÁS: Pálfi–Beronja (Nyíri, 61.), Jagodics M., Csonka B., Doktorics–Simut, Zvekanov, Szakály A. (Ene, 79.), Horváth R. (Mohos, a szünetben)–Csernik (Rácz B., 87.), Pintér F. (Kelemen, a szünetben). Megbízott edző: Rúzsa Iván
GYIRMÓT:
Hársfalvi – Polgár K., Hudák, Csörgő V., Jova B. (Hajdú Á., 78.) – Kovács D., Kovács M. – Soltész I. (Kicsun, 67.), Madarász M. (Erdélyi, 78.), Medgyes Z. (Szegi, 90+2.) – Adamcsek. Vezetőedző: Tamási Zsolt
Gólszerző:
Nyíri (73.), ill. Kovács M. (88.)
MESTERMÉRLEG
Ruzsa Iván
: – A szünet után agresszívebben kezdtük a játékot, sikerült gólt szereznünk, de sajnos a végén nem tudtunk megfelelően koncentrálni.
Tamási Zsolt: – Az első játékrészben több százszázalékos helyzetet hibáztunk el. Amikor hullámvölgybe kerültünk, a Haladás kihasználta, gólt szerzett, de sikerült egyenlíteni.

ÖSSZEFOGLALÓ

A fogcsikorgató hidegben kiegyenlített játékkal kezdtek a felek, mindkét kapu előtt adódtak helyzetek – de a nagyobbak a gyirmótiak előtt. A Szombathelyi Haladás kapusa, Pálfi Donát több alkalommal is óriásit védett. A hajrában a vasiak beszorították ellenfelüket, ekkor a gyirmóti kapu előtt pattogott a labda.

A szünet után jobbára mezőnyben gyűrték egymást a csapatok. Aztán a vasiak átvették az irányítást, ahogy az első félidőben Pálfinak, ekkor Hársfalvinak kellett megmutatnia, mit tud. A hajrá nyitányaként szemfüles akció végén megszerezte a vezetést a Haladás – tegyük hozzá, ekkor már teljesen megérdemelten jutottak előnyhöz a zöld-fehérek. Majd a gyirmótiak is magasabb fokozatba kapcsoltak, a szombathelyiek azonban nem álltak be csak bekkelni, több veszélyes akciót is vezettek. A lefújás előtt Kovács Milán bombagóljával egyenlített a Gyirmót.

PERCRŐL PERCRE

Vége a mérkőzésnek, köszönjük olvasóink megtisztelő figyelmét.

90+2. perc: Vendégcsere, Medgyes helyett Szegi állt be.

90+2. perc: Nyíri kapott sárga lapot

90+1. perc: Kelemen tette le a labdát Zvekanovhoz, a középpályás 16 méteres lövése kevéssel ment el a bal sarok mellett.

Három perc a ráadás

88. perc: GÓÓÓL– 1–1! Gyors gyirmóti akció végén Kovács Milánhoz került a labda, aki igazítás nélkül, kissé jobbról, 24 méterről óriási gólt lőtt a bal felső sarokba (1–1).

87. perc: Haladás-csere, Cserniket Rácz váltotta.

79. perc: Csere a Haliban, Szakály helyére Ene állt be.

78. perc: Kettős csere a Gyirnótban, Jova helyett Hajdú és Madarász helyett Erdélyi állt be.

75. perc: Ide-oda pattogott a labda, végül Kelemen félfordulatból 15 méterről tüzelt, de Hársfalvi védett

73. perc: GÓÓÓÓL! Jagodics végzett el gyorsan egy szabadrúgást a kaputól 30 méterről. A jobb oldalon felfutó Nyírihez passzolt, aki pár lépés után 12 méterről a hosszú, jobb sarokba lőtt (1–0).

70. perc: Csernik 20 méteres, bal sarokra tartó lövését tolta szögletre Hársfalvi.

69. perc: Szakály bal oldali szögletét Csonka hat méterről csak centikkel fejelte a bal sarok mellé.

67. perc: Csere a Gyirmótban, Soltész helyett Kicsun állt be.

63. perc: Jagodics passzolt Doktoricshoz, aki 22 méterről lőtt is, de a kapus védett.

61. perc: Csere a Haladásban. Beronja le, Nyíri be.

Megkezdődött a második félidő. A Haladás kettőt is cserélt, Pintér helyett Kelemen, Horváth Rajmund helyett Mohos állt be.

Vége az első félidőnek, nem volt hosszabbítás.

42. perc: Simut lőtt 18 méterről, jobbról, de a labda elment a bal sarok mellett.

41. perc: Mi maradt ki! Medgyes iramodott meg teljesen üresen, 15 méteres lövését6 Pálfi védte, a kipattanót Adamcsek lőtte kapura, de Beronja blokkolta a próbálkozást.

39. perc: Beronja kapott sárga lapot.

36. perc: Jagodics fejelt hét méterről egy védő szorításában - éppen Hársfali kezébe.

32. perc: Adamcsek került ziccerbe, 11 méteres lövését Pálfi lábbal szögletre tolta Egyelőre Pálfi tartja meccsben a Haladást.

A helyzetek számára nem lehet panaszunk és tulajdonképpen az iramra sem más kérdés, hogy a színvonal bőven hagy kívánnivalót maga után.

28. perc: Jobb oldali beadás után elsuhant a labda a lábak mellett, a hosszún érkező Soltész tiszta helyzetből kilenc méterről lőtt, de Pálfi szögletre hárított.

21. perc: Adamcsek kapott labdát, de 24 méterről életerős lövését Pálfi bravúrral szögletre tolta.

17. perc: Ez szép volt! Bal oldali támadás után középen Zvekanovhoz került a labda, a középpályás pár lépést vezette, majd 23 méterről tüzelt - a léc alá tartó lövést Hársfalvi szögletre tolta.

13. perc: Ezúttal a másik gyirmóti Kovács, Milán próbálkozott, ám 24 méteres lapos, középre tartó lövését biztosan védte Pálfi.

11. perc: Kovács Dominik tört előre erőszakosan, majd - már elcsúszva - 21 méterről a bal sarok mellé lőtt.

8. perc: Csernik került helyzetbe, de 12 méteres lövését Hársfalvi bravúrral a jobb kapufa mellé tolta.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a mérkőzés. Meglátjuk, mire megy a hat bajnoki óta nyeretlen Haladás a Gyirmóttal szemben.

A Szombathelyi Haladást a Gyirmót ellen Alekszandar Jovics helyett a másodedző Rúzsa Iván irányítja. Jovics ugyanis a szombat délutáni edzést követően sajnálatos családi okok miatt hazautazott Belgrádba.