Siófokon szerezte meg első idegenbeli győzelmét a Mosonmagyaróvár

Vörös SándorVörös Sándor
Vágólapra másolva!
2023.12.03. 12:50
null
A fehér mezes óváriak magabiztos második félidővel alsóházi rangadót nyertek (Fotó: Németh András | <a href="https://www.sonline.hu/galeria/ket-meccs-tiz-kapott-gol-oktober-ota-nyeretlen-a-siofok/19">SONLINE</a>)
Egyre mélyebb gödörbe kerül a BFC Siófok, amely a labdarúgó NB II 17. fordulójában hazai pályán 3–1-re kikapott a sereghajtó Credobus Mosonmagyaróvártól.

LABDARÚGÓ NB II
17. FORDULÓ

BFC SIÓFOK–CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR 1
–3 (0–1)
Siófok, Városi Stadion, 100 néző. Vezette: Gaál Ákos (Huszár Balázs, Rózsa Dávid)
SIÓFOK: Winter – Polényi, Varjas Z., Varga B. – Major G., Kovács B. (Nemes, 75.), Kitl M., László D. (Vékony, 83.), Schildkraut (György N., 83.) – Tóth T. (Dénes, 61.), Szedlár (Menyhárt, 75.). Vezetőedző: Dragan Vukmir
MOSONMAGYARÓVÁR: Slakta – Simita, Tullner, Czingráber, Horváth K. – Végső, Szabó B. – Csóka Dominik (Papp L., 78.), Illés D., Szalka (Korbély, 78.) – Puhtyejev (Takács T., 61.). Megbízott vezetőedző: Király József
Gólszerző: György N. (86.), ill. Czingráber (45+1.), Illés D. (63.), Szabó B. (74.)
MESTERMÉRLEG
Dragan Vukmir
: – Nehéz bármit mondani... A játékosok mindent megtettek a győzelem érdekében, de sajnos ma csak ennyire voltunk képesek.
Király József: – Az első félidőben idegesen, kapkodva játszottunk, a Siófoknak volt egy-két lehetősége, melyeket jól levédekeztünk. A szünet előtt sikerült megszereznünk a vezetést, majd a második gól után megnyugodott a csapat. Sorozatban dolgoztuk ki a helyzeteinket, és a mérkőzés összképe, de főleg a második félidő alapján megérdemelt győzelmet arattunk.

ÖSSZEFOGLALÓ

A bajnokság feléhez érkezve elmondható volt, hogy az elmúlt napokban ha nem is sorsdöntő, de akár vízválasztó mérkőzésre készültek Siófokon és Mosonmagyaróváron. A két együttes most már jó ideje kieső helyen állomásozik a tabellán, s az egyre reménytelenebb helyzetbe kerülő Lajta-partiak a felzárkózásra kínált utolsó szalmaszálak egyikét próbálták megragadni az előző fordulóban alaposan felforgatott összeállításban Kozármislenyben hét gólt kapó, a bennmaradást érő pozíciótól három pont távolságra lévő Siófokkal szemben.

Az alsóházi rangadó első félidejében a balatoniak birtokolták többet a labdát, ígéretes lehetőségeket is kialakítottak, a legnagyobbat a játékrész derekán Szedlár hibázta el. Ahogy az lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a vendégek a félidő hosszabbításában Czingráber Máté révén az első, kaput eltaláló lövésüket gólra váltották.

A kapott találat hideg zuhanyként hatott a siófokiakra, akik a második félidőben kedveszegetten futballoztak, a vendégek ezt kihasználva megtriplázták előnyüket: előbb Illés Dávid, majd bő tíz perccel később Szabó Bence vette be Winter kapuját. A lényegi kérdések eldőlése után a hajrában a cserejátékosok összehozták a házigazdák szépítő találatát, de György Nico első siófoki gólja nem osztott, nem szorzott, így az óváriak megszerezték idénybeli első idegenbeli győzelmüket. 1–3

PERCRŐL PERCRE

90+3. perc: A jelzett hosszabbítást követően véget ért a mérkőzés, melyet a Credobus Mosonmagyaróvár 3–1-re megnyert, ezzel tehát megvan a Lajta-partiak idénybeli első idegenbeli győzelme. Köszönjük megtisztelő figyelmüket!

90+1. perc: Korbély egy az egyben vezethette kapura a labdát, majd az ötös jobb oldali sarkáról lövésre szánta el magát, próbálkozását Winter lábbal hárította.

Letelt a rendes játékidő, melyet követően Gaál Ákos három percet hosszabbít.

90. perc: A mérkőzés harmadik sárga lapját a fél órával ezelőtt csereként beálló Dénes Csanád Vilmos kapta.

87. perc: GÓL! SZÉPÍTETT A BFC SIÓFOK! Dénes Csanád Vilmos jobb oldali beadására György Nico érkezett, majd 5 méterről a léc alá passzolta a labdát. 1–3!

83. perc: Dragan Vukmir kihasználta utolsó cserelehetőségeit: Schildkraut Krisztián helyett György Nico a pályán, László Dávid helyett pedig Vékony Viktor kap lehetőséget.

A Credobus Mosonmagyaróvár idénybeli egyetlen győzelmét 41 napja, 2023. október 22-én hazai pályán aratta a Szombathelyi Haladás ellen (2–1). A teljességhez tartozik, hogy a Lajta-partiak ebben a kiírásban idegenben még nem gyűjtöttek három pontot: vendégként legutóbb még az előző bajnokság 36. fordulójában, 2023. május 7-én, vagyis 209 napja győztek a Szombathelyi Haladással szemben (1–2).

77. perc: Változtattak a mosonmagyaróváriak is: Szalka Dominik helyett Korbély Kristóf a pályán, Csóka Dominik helyére pedig Papp László érkezett.

75. perc: Újabb cserék a balatoniaknál: Szedlár Zoltán és Kovács Bence le, Menyhárt Zsombor és Nemes Marcell be.

Az első tizenhat fordulóban jegyzett 12–12 siófoki és mosonmagyaróvári gól holtversenyben a negyedik legkevesebbnek számított a mezőnyben a Pécsi MFC (6), BVSC–Zugló (11), FC Ajka (10) trió mögött. A kapott találatokkal kapcsolatban elmondható, hogy a kék-fehérek által beszedett 36 a legtöbb, míg a balatoniak neve mellett található 28 a második legtöbb volt a ligában 16 fordulót követően.

74. perc: GÓL! MÁR HÁROMMAL VEZET A CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR! Illés mélységi indításánál Schildkraut beragadt, Szabó Bence így kapura törhetett, majd 14 méterről, kissé balról a bal felső sarokba tekerte a labdát. 0–3!

63. perc: GÓL! MEGDUPLÁZTA A VEZETÉST CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR! Szalka bal oldali beadása után Illés Dávid elé került a labda, aki az átvételt követően 5 méterről a kapu közepébe lőtte. 0–2!

61. perc: Csere mindkét oldalon: a siófokiaknál Tóth Tamás helyett Dénes Csanád Vilmos a pályán, míg a vendégeknél Makszim Puhtyejev helyére Takács Tamás érkezett.

53. perc: A mérkőzés második sárga lapját Simita Gergő kapta, miután a jobb oldalon buktatta Schildkraut Krisztiánt.

A balatoniak a mögöttünk hagyott 16 forduló alatt kilenc mérkőzésen – ebből háromszor pályaválasztóként –, míg a kék-fehérek nyolc alkalommal – idegenben négyszer – maradtak lőtt gól nélkül. A házigazdák eddig kettő találkozót hoztak le kapott gól nélkül, egyet hazai pályán, egyet vendégként, míg a Lajta-partiak egyszer sem tudták nullán tartani az ellenfelet. A mosonmagyaróváriak legutóbb még az előző idény 35. fordulójában, idén április 30-án, azaz 216 napja az ETO FC Győr elleni mérkőzést hozták le kapott gól nélkül (0–0).

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben egyik szakvezető sem változtatott csapata összeállításán.

45+2. perc: Gaál Ákos játékvezető a jelzett hosszabbítást követően lefújta az első félidőt, melyet követően a vendégek Czingráber Máté utolsó pillanatos góljával 1–0-ra vezetnek. Hamarosan jövünk a második játékrésszel!

45+1. perc: GÓL! MEGSZEREZTE A VEZETÉST CREDOBUS MOSONMAGYARÓVÁR! A hosszabbítás utolsó pillanataiban megszületett a találkozó első gólja: egy Illés által felívelt szabadrúgás Varjas fején megcsúszott, a labda így lett jó Czingráber Máténak. A balatoniak korábbi játékosa 5 méterről a kapujából kilépő Winter feje felett a léc alá belsőzte. 0–1!

2 perc ráadás lesz az első félidő végén.

41. perc: Tóth Tamás harcolt ki egy szabadrúgást 18 méterre a vendégkapuval szemben: bár a lehetőség ígéretesnek tűnt, Kitl Miklós jócskán fölé tekerte a labdát.

A két klub egymással szemben 15. alkalommal szállt harcba a győzelemért. A felek közös történelmét nyolc siófoki és négy óvári győzelem mellett kettő döntetlen teszi teljessé, a gólkülönbség (29–17) pedig a tópartiaknak kedvez. Siófokon ez a nyolcadik bajnoki, korábban négy hazai és egy vendéggyőzelem mellett kettő döntetlent hoztak össze a felek. Az említett vendéggyőzelem egy évvel ezelőtt született a Révész Géza utcai Stadionban: a kék-fehérek 2022. november 27-én Szalka Dominik 39. percben szerzett góljával arattak 1–0-s sikert.

32. perc: Megszületett a találkozó első sárga lapja: a kezdőkörben Kitl Miklós buktatta Illés Dávidot. A siófokiak játékosa idénybeli nyolcadik sárgáját gyűjtötte be, amivel "egyeduralkodó" a teljes másodosztályú mezőnyben.

A két együttest 6 pont és 2 hely választotta el egymástól a fordulót megelőzően. A Siófok a megszerzett 13 pontjából kilencet gyűjtött be pályaválasztóként, míg a Mosonmagyaróvár 7 pontjából kettőt zsebelt be vendégként. Ha csak az első félidőket vesszük figyelembe, akkor a tópartiak neve mellett 10 pont szerepel, míg a vendégek az első felvonások alapján 8 egységgel rendelkeznek.

27. perc: A találkozó eddigi legnagyobb helyzetét láthattuk, amikor Szedlár cselezte be magát középre, majd szemben a kapuval, 16 méterről csúnyán fölé lőtt.

24. perc: Újabb hazai lehetőséget jegyezhettünk fel, ez viszont már veszélytelenebb volt az előzőnél: Schildkraut kissé balról, 18 méterről jócskán a kapu jobb oldala mellé lőtte a labdát.

23. perc: Kitl passzát követően Tóth Tamás hozta játékba Kovács Bencét. A fiatal játékos befelé cselezte magát, majd mintegy 20 méterről a jobb alsó sarkot vette célba, Slakta azonban hatástalanította a siófoki próbálkozást.

A Credobus Mosonmagyaróvár keretében több olyan labdarúgót is találunk, akik a múltban a balatoni sikerekért küzdöttek: Czingráber Máté 59, Papp Szilárd 40 másodosztályú mérkőzésen, Deák István 14, Heinrich Márk pedig 3 élvonalbeli bajnokin viselte a siófoki sárga-kék szerelést. Az említettek közül Czingráber a védelem tengelyében kezdett, míg a Heinrich, Papp duó a kispadon foglalt helyet, Deák pedig sérülés miatt kimaradt.

14. perc: A mérkőzés első szögletét a siófokiak végezték el kicsiben a jobb oldalról: Schildkraut – Kovács Bence volt a labda útja, utóbbi beadása után Varjas 14 méterről háttal a kapunak jócskán célt tévesztett.

5. perc: Egy elkésett belépő után a siófokiak középpályása, Kitl Miklós lent maradt a földön, ápolásra szorult. Úgy tűnt, kérdéses a folytatás, azonban végül visszatérhetett a pályára.

A meccset Gaál Ákos vezeti, munkáját Huszár Balázs és Rózsa Dávid segíti. A 34 esztendős szentgotthárdi játékvezető pályafutása 89. NB II-es bajnokiján működik közre vezetőbíróként, 407 sárga mellett 20 piros lap a mérlege. Az NB II-es mezőnyben a 2016/2017-es idényben debütáló játékvezetővel ebben a szezonban már mindkét csapat találkozott vezetőbíróként: a siófokiak előbb augusztus 13-án hazai pályán (Tiszakécsei LC 1–1), majd pedig szeptember 24-én idegenben (FC Ajka 0–2), míg a mosonmagyaróváriaknak a BVSC–Zugló elleni hazai gólgazdag találkozón (3–3) fújta a sípot.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a BFC Siófok indította 90 perces útjára a labdát!

A felek megjelentek a játékoskijáróban, hamarosan kezdődik a mérkőzés! A házigazdák a hatpontos alsóházi rangadón tiszta kékben szerepelnek, Winter Dániel zöld dresszben véd. Király József tanítványai tetőtől talpig fehérben játsszák le az előttünk álló találkozót, Slakta Balázs pedig piros szerelésben áll a gólvonal elé.

Eltiltás miatt mindkét oldalon van hiányzó: a hazaiaknál a Kozármislenyben labdaelrúgásért és reklamálásért is sárga lapot, majd pirosat kapó Girsik Áron, míg a vendégeknél öt sárga miatt az alapembernek számító Marko Vukaszovics. A balatoniaknál Szedlár Zoltán letöltötte eltiltását, így visszatérhetett a kezdőcsapatba.

Advent első vasárnapján gyengén felhős égbolt, s 0 Celsius-fok körüli hőmérséklet fogadta a csapatokat a Révész Géza utcai Stadionban, ahol az olykor erős északnyugati szél ront a hőérzeten. A csapatok bő háromnegyed órával kezdés előtt nekiláttak a bemelegítésnek.

Köszöntjük kedves olvasóinkat a siófoki Városi Stadionból, ahol az eddig 13 pontot gyűjtő, a tabella 16. helyén álló BFC Siófok a 7 egységgel a 18. pozícióban állomásozó Credobus Mosonmagyaróvár együttesével találkozik. Hamarosan megtudjuk, mire megy a legutóbb a Kozármislenytől hét gólt kapó balatoni csapat az egyre reménytelenebb helyzetbe kerülő, sereghajtó Lajta-partiak ellen.