Joao Félix döntött: a Barcelona megnyerte az Atlético elleni eseménydús rangadót

Vágólapra másolva!
2023.12.03. 20:50
null
Ki más, mint Joao Félix? (Fotó: AFP)
A spanyol labdarúgó-bajnokság (La Liga) 15. fordulójában a Barcelona hazai pályán 1–0-ra legyőzte az Atlético Madridot.

SPANYOL LA LIGA
15. FORDULÓ
FC BARCELONA–ATLÉTICO MADRID 1–0 (1–0)
Barcelona, Olimpiai Stadion. Vezette:J. Sánchez
BARCELONA: Pena – Araújo, Koundé, Christensen, Cancelo – F. de Jong, Gündogan, Pedri (Fermín López, 89.) – Raphinha (Yamal, 77.), Lewandowski, Joao Félix (Ferran Torres, 77.). Vezetőedző: Xavi
ATLÉTICO:
Oblak – Witsel, J. Giménez (Samu Lino, a szünetben), Hermoso – Molina (Azpilicueta, a szünetben), M. Llorente, Koke (Saúl, 65.), R. de Paul, R. Riquelme (A. Correa, a szünetben) – Griezmann, Álvaro Morata (Depay, 65.). Vezetőedző: Diego Simeone
Gólszerző:
Joao Félix (28.)

ÖSSZEFOGLALÓ

A forduló előtt mind a Barcelona, mind az Atlético Madrid 31 pontot gyűjtött, így igazán kiélezett találkozóra számíthattak a barcelonai Olimpiai Stadionba kilátogató szurkolók. A madridiak ezt megelőzően 2006-ban tudtak győzelmet aratni a katalánok otthonában, Griezmannék ezen mindenképpen változtatni akartak.

A hazaiak kezdték jobban a találkozót, már rögtön az első percben Raphinha cselezte be magát a 16-oson belülre, de a brazil a lövést elhibázta. Két perc múlva már Lewandowski került helyzetbe, de lövését Hermoso blokkolta. A 12. percben újabb Lewandowski-helyzet maradt ki, majd ezt követően hosszú ideig nem alakult ki helyzet egyik kapu előtt sem. A 28. percben aztán megszerezte a vezetést a Barcelona, Raphinha kiugratása után Joao Félix– aki éppen az Atlético kölcsönjátékosaként szerepel a katalánoknál – emelte a labdát a kilépő Oblak fölött a madridi kapu közepébe. A félidő hajrájában az Atlético előtt is adódtak lehetőségek, de Moratáék nem tudtak túljárni Pena eszén.

A félidőben hármat is cserélt Simeone, de az első nagy lehetőség megint Raphinha előtt adódott. Az 58. percben a brazil keresztbe átvezette a labdát a 16-os előtt, majd a bal kapufát találta el. A gólszerzéshez és ezzel az egyenlítéshez is a legközelebb a 80. percben jártak a vendégek, ekkor Depay 20 méterről végzett el szabadrúgást, de Pena nagy bravúrral a lécre tolta a jobb felsőbe tartó löketet. A 86. percben Lewandowski eldönthette volna a mérkőzést, de nagy ziccerben a kapu mellé lőtt, csakúgy, mint az argentin Correa, aki a találkozó utolsó percében a remekül kimozduló Pena kapusba lőtte a labdát. 1–0

PERCRŐL PERCRE

90+5. perc: VÉGE! Küzdelmes mérkőzésen a Barcelona gyűjtötte be a három pontot az Atlético Madrid elleni rangadón. Köszönjük figyelmüket!

90+4. perc: Egy 16-oson belülre ívelt szabadrúgást követően Correa került helyzetbe a barcelonai kapu előtt, de az argentín lövését Pena bravúrral védte.

90+3. perc: De Jong buktatta Depayt, sárga lap.

90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.

89. perc: Cseréltek a hazaik, Fermín López érkezett Pedri helyére.

87. perc: Cancelo könyökölte le Correát, sárga lap.

86. perc: Gündogan ugratta ki Lewandowskit, aki elfektette Hermosot, majd 10 méterről a kapu mellé lőtt.

82. perc: Xavi is sárga lapot kapott reklamálásért.

80. perc: KAPUFA!! Depay végzett el szabadrúgást a 16-os előteréből, 20 méterről, a remek kísérlet veszélyesen csapódott a jobb felső sarok irányába, de Pena nagyot nyújtózott és a lécre tolta a labdát.

79. perc: Araújo kapott sárga lapot reklamálásért.

78. perc: Ferran Torres buktatta Correát, sárga lap.

77. perc: Kettőt cseréltek a hazaiak, Raphinha helyére Yamal, Joao Félix helyére Ferran Torres érkezett.

75. perc: Gündogan remekül emelte a labdát Koundé elé, a francia senkitől sem zavartatva azonban nem tudott a középen érkező társakhoz passzolni.

69. perc: Witsel labdavesztése után Pedri passzolt Joao Félixhez, aki 17 méterről a kapu mellé lőtt.

65. perc: Kettőt cserélt az Atlético, Morata helyére Depay, Koke helyére Saúl állt be.

61. perc: Llorente centerezésésére Morata érkezett a kapu elé, de a spanyol lábáról a kapu mellé pattant a labda.

58. perc: Kontráztak a vendégek. Samu Lino ugratta ki Griezmannt, aki éles helyzetből az oldalhálóba lőtt.

58. perc: KAPUFA! Raphinha jobbról indulva vezette keresztbe a labdát a 16-os előterében, majd 17 méterről a bal kapufát találta el.

50. perc: Félix is besárgult, a portugál Correát rántotta le.

47. perc: Azpilicueta nem "tétlenkedett" sokat, a pálya közepén keményen odalépett Joao Félixnek, sárga lap lett a jutalma.

Hármat cserélt a szünetben az Atlético, Riquelme helyére Correa, Giménez helyére Samu Lino, Molina helyére Azpilicueta állt be.

46. perc: Folytatódott a mérkőzés.

45+4. perc: Vége az első félidőnek, Joao Féllix góljával előnyben a Barcelona.

45+2. perc: Cancelo külsővel ívelte a 16-oson belülre a labdát, Lewandowski ugrott a legmagasabbra, de fejese a léc fölé szállt.

45. perc: Három perc hosszabbítás következik.

44. perc: Lewandowski, Gündogan, Joao Félix volt a labda útja, a portugál az ötös sarkáról tette kapura a labdát, de Oblak bravúrral védeni tudott.

38. perc: Koke buktatta Raphinhát, sárga lap.

36. perc: Llorente tolta el Araújo mellett a labdát, majd Griezmannhoz passzolt, a francia lövését azonban De Jong blokkolta.

34. perc: Witsel rúgta meg Félix sípcsontját, sárga lap.

33. perc: Griezmann játszotta át Moratához a labdát, majd a spanyol lekészítése után Hermoso lőtt a kapu mellé.

31. perc: Giménez térdelte hátba Lewandowskit, sárga lap.

28. perc: GÓÓÓÓL! Raphinha ugratta ki Joao Félixet, aki eltolta a határozatlan Molina mellett a labdát, majd az ötös sarkától a kilépő Oblak felett a kapu közepébe emelt. 1–0!

12. perc: Raphinha szöktette Koundét, aki mesterien emelt középre, de Lewandowski 10 méterről, kapásból a bal kapufa mellé lőtt.

6. perc: Jobb oldali beadás után Lewandowski maradt egyedül a 16-oson belül, de fejese a kapu mellé szállt.

5. perc: Megvolt az első Atlético-lehetőség is. Llorente sarkazása után Molina került helyzetbe a 16-oson belül, de De Jong jó ütemben billentette ki az argentínt az egyensúlyából és elpöckölte előle a labdát.

3. perc: Bekezdtek a hazaiak, Félix passza után Lewandowski ballábas lövését Hermoso blokkolta az ötös vonalánál.

1. perc: Raphinha és Pedri kényszerítője végén a brazil két védőt is kicselezett, majd a kapu mellé lőtt.

1. perc: A Barcelona kezdte a mérkőzést.

Az előzetesen kiadott kezdőcsapatokban még szerepelt Inigo Martínez neve is, azonban a pályára már Christensen futott ki. A spanyol vélhetően a bemelegítés során sérült meg.

A Barcelona piros-kékben.

Hamarosan pályán a csapatok, az már biztos, hogy az Atlético piros-fehérben játszik majd.

Köszöntjük Önöket! Hamarosan kezdődik a spanyol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának rangadója a Barcelona–Atlético Madrid összecsapás. Tartsanak velünk!