szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Erre jutott az amerikai közlekedésbiztonsági hivatal vizsgálata.

Január elején kezdődött a Boeing mélyrepülése, amikor az Alaska Airlines Boeing 737 Max 9 típusú repülőgépe 35 perccel az indulása után visszatért Portlandbe, mert a törzsének egy része leszakadt róla repülés közben.

Azóta sem értek véget a légiipari cég megpróbáltatásai:

Nem is csoda, hogy volt olyan légiipari szereplő, aki arról beszélt, hogy a gyártó cégek és a felügyelő szervek „meglehetősen meghitt" kapcsolatban élnek egymás mellett, a Boeing-vezér pedig arról beszélt, hogy most már tényleg igyekeznek többet nem hibázni.

Most a legelső, ajtókiszakadásos ügyben tette közzé vizsgálatának eredményét az Amerikai Egyesült Államok Nemzeti Közlekedésbiztonsági Hivatala (NTSB), ebből pedig a BBC beszámolója szerint az derül ki, hogy

négy olyan csavar is hiányzott, amelyeknek az ajtót kellett volna a törzshöz rögzíteniük.

A jelentés szerint a hiányzó csavarok miatt az ajtópanel elmozdulhatott a helyéről, és emiatt szakadhatott le a repülőgépről.

X

Arról is írnak, hogy egy felújítás során eltávolították az ajtódugót (amellyel a vészkijárat nyílását zárták le), majd ugyan visszahelyezték, ám az azt tartó „a négy csavarból legalább hármat nem helyeztek vissza a helyére”.

A vizsgálatra reagálva a Boeing azt közölte, hogy gyártónál új ellenőrzéseket fog bevezetni az ajtódugók összeszerelésénél, és mostantól teljeskörűen dokumentálja, ha a dugót bármilyen okból eltávolítják.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.