szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Egy gáztüzelésű erőművet vásárolt meg a francia Veolia, amelynek már tíz erőműve van Magyarországon.

A Veolia megállapodott egy 430 megawatt kapacitású földgáztüzelésű magyarországi erőmű megvásárlásáról a német Uniper energiacégtől – közölte a francia közszolgáltató hétfőn. A gáztüzelésű, kombinált ciklusú erőmű az északnyugat-magyarországi Gönyűben található.

A pénzügyi részleteket nem hozták nyilvánosságra. Az adásvételi szerződés a Veolia magyarországi leányvállalatán keresztül történt, az ügylet lezárásához feltétel a szükséges engedélyek megszerzése és az előírások betartása – áll a francia cég közleményében.

A Veolia csoport honlapján az szerepel, hogy energetikai üzletága Magyarországon 57 állami és önkormányzati intézményt, 62 egészségügyi és szociális intézményt és 56 ipari telepet lát el energiával, távhőszolgáltatóként pedig 14 városban több mint 270 000 távfűtött lakás és közintézmény fűtéséről gondoskodik. A cégcsoport tíz erőművében – Pécsett, Dorogon, Kőbányán, Debrecenben, Nyíregyházán, Szakolyban, Ajkán, valamint a Budapesti Erőmű Zrt., kispesti, újpalotai, és kelenföldi erőműveiben magas hatásfokú földgáztüzelésű és megújuló energiát – biomasszát – felhasználó blokkok működnek, virtuális erőművének köszönhetően pedig a szabályozói piacon is jelentős részesedéssel bír.

A cégcsoport által évente értékesített villamos energia közel 623 ezer lakos éves fogyasztását képes biztosítani.

HVG Top 50: Szárnyalni kezdtek az energiát áruló hazai cégek a háború kitörése után

Egy év, amikor minden megváltozott. Elcsendesült a járvány, kitört a háború, megbolondultak az energiaárak, összeomlott a forint - nem csoda, ha ezek a hatások a legnagyobb magyar cégek 2022-es toplistájában is drasztikus változásokat okoztak. Összeállításunk 1. részében a cégek árbevételét vizsgáljuk.

Nyitóképünkön a gönyűi erűmű látható 2011-ből.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.