szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Gazdasági okokkal indokolták a döntést.

Nyolc év működés után végleg bezár a CodeBerry Programozóiskola – derült ki a cég közleményéből.

Az online programozói képzéseket tartó vállalkozás „az elmúlt időszak likviditási kihívásaival” és „az ezzel járó tartós erőforráshiánnyal” indokolta a döntést. Mint írták, a korábban megvásárolt kurzusok március 29-ig hozzáférhetők a honlapjukon.

Ahogy beszámoltunk róla, tavaly decemberben az online informatikusképzéseket tartó Green Fox Academy is gazdasági okokból döntött a bezárás mellett.

Arról, hogy a miért kapnak a korábbinál sokkal nehezebben állást az IT-szakemberek, és hogy a fejlesztések magyarországi visszaesése milyen új helyzetet teremtett a hazai IT-piacon, alábbi cikkünkben írtunk bővebben:

Mi történt az IT-szektorban, hogy alig lehet most álláshoz jutni?

A korábbinál sokkal nehezebben kapnak állást az IT-szakemberek, márpedig a szektorról szóló hírekben nem ezt szoktuk meg. A fejlesztések magyarországi visszaesése a hazai IT-piacon is új helyzetet hozott, és ebben szerepet játszhat a kínai technológiával szembeni nyitottságunk is.

Attól pedig, hogy az iparági szereplők szerint megéri-e manapság programozónak állni, a hvg360-on megjelent cikkünkben olvashat:

Amikor tízezreket rúgnak ki éppen, megéri programozónak állni? Lesz ebből itthon milliós fizetés?

Az elmúlt hónapokban két dologról szólt a technológiai ipar: az elbocsátásokról és a mesterséges intelligencia berobbanásáról. Mindkettő jelezheti azt, hogy az évek óta hangoztatott programozóhiánynak vége van, ezért az iparági szereplőket és magát a mesterséges intelligenciát is megkérdeztük, mire számíthatnak azok, akik kódolásra adnák a fejüket.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.