szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Ungár Péter társelnök szerint a politikának nem a civilek és szakemberek elé és helyére, hanem mögéjük kellene felsorakozni.

Megmagyarázta az LMP társelnöke, Ungár Péter, hogy miért marad távol pártja a február 25-re, vasárnapra szervezett közös DK-MSZP-P-Momentum tüntetéstől. Ungár szerint inspiráló volt látni, hogy mennyien álltak ki a gyerekvédelem ügye mellett a tartalom-előállítók által szervezett február 16-i megmozduláson, és egyetértenek az ott elmondottakkal: a gyerekvédelem ügye a pártpolitikán felülemelkedik.

Több tízezren álltak ki a gyerekek védelméért, tüntetők kisebb csoportja a Fidesz székházánál zárta az estét

Az elmúlt évek legnagyobb civil megmozdulása zajlott péntek este a Hősök terén, az influenszerek által meghirdetett eseményen nagyjából negyvenezren vettek részt. Miután a szervezők bejelentették a demonstráció végét, a többség békésen távozott az Oktogon felé, néhány százan pedig a Fidesz Lendvay utcai székháza előtt néztek farkasszemet a rendőrökkel.

Jó, ha bármely párt „konkrét javaslatokkal, tervekkel, a gyermekvédelemmel foglalkozik, de a tanártüntetésekhez hasonlóan az LMP álláspontja az, hogy nem a civilek és szakemberek elé és helyére, hanem a civilek mögé kell állni a politikának” – írta közleményében.

Bár lehetséges érveket mondani a közvetlen államfőválasztás mellett, az „nem kezeli azokat az okokat, ami okozta ezt a gyalázatos kegyelmi ügyet” – írja a párt társelnöke. Hozzáteszi:

A közvetlen elnökválasztás álláspontunk szerint egy üres, tartalmatlan szlogen, hasonló a feles alkotmányozáshoz és egyéb ellenzéki nagyotmondásokhoz, amelyek hiteltelenítik azokat, akik ezt mondják”.

Az LMP szerint súlyos hibát követ el a többi ellenzéki párt, „ha a Fidesz jelöltén kívül más nincs, aki végigmegy a parlamenti eljáráson és az elnökválasztás pillanatában képviseli azokat, akiknek megrendült a bizalmuk a gyalázatos kegyelmi ügy miatt”.

Két hete szerzőnk, Révész Sándor vette végig cikkében az összes társadalmi, politikai és alkotmányos érvet, amiért szerinte nem lenne indokolható, sőt, kifejezetten nem volna kívánatos a közvetlen elnökválasztás:

Révész Sándor: Ne válasszunk magunknak elnököt!

Szerzőnk véleménycikkében az összes társadalmi, politikai és alkotmányos érvet felsorolja, amiért szerinte nem lenne indokolható, sőt, kifejezetten nem volna kívánatos a közvetlen elnökválasztás.