szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Sulyok Tamásnak is üzent.

Novák Katalin kegyelmi botránya
Még a kormánypártok soraiban is komoly felzúdulást keltett, hogy Novák Katalin köztársasági elnök megkegyelmezett a bicskei gyermekotthonban történt pedofil ügy egyik érintettjének, K. Endrének. A botrányba Novák Katalin, valamint Varga Judit igazságügyi miniszter is belebukott. Az ügy legfrissebb fejleményeit cikksorozatunkban követhetik.
Friss cikkek a témában

“Ha abban a helyzetben lennék, hogy tanácsot adhatok Novák Katalinnak, akkor én most alighanem azt tanácsolnám neki, hogy az élete végéig járó elnöki tiszteletdíj egy jelentős részét, valamint a számára kijelölt elnöki rezidenciát is fordítsa jótékony célra, mégpedig szegény sorból származó gyermekek lakhatásának és tanulmányainak biztosítására” - írja legfrissebb Facebook-posztjában a Vidéki prókátor nevű felhasználó és hozzáteszi, szerinte ez nem csak Novák, de az egész nemzet szempontjából előremutató és hasznos döntés lenne. Nováknak ugyanis a jelenlegi törvények szerint élete végéig jár tiszteletdíj (havi bruttó 4,5 millió forint) - egészen pontosan addig, amíg új állást nem vállal -, lakás, háromfős titkárság és autó is. Korábban a juttatások csak azoknak a volt elnököknek jártak, akik kitöltötték az ötéves ciklust, de a Schmitt-botrány idején a Fidesz módosított a törvényen.

Ahogyan korábban megírtuk, a profil néhány nappal ezelőtt jelent meg a Facebookon, adminisztrátora pedig több lapnak megerősítette, ő az az ügyvéd, aki megtalálta a K. Endre kegyelmére rávilágító kúriai határozatot, majd elküldte azt több, független médiumnak.

Bár továbbra is próbál anonim maradni, néhány részletet már elárult magáról, például azt, hogy Fidesz-árvának tartja magát és tagja is volt a pártnak, akárcsak az MDF-nek korábban. Állítása szerint nem ismeri személyesen sem Magyar Pétert, sem pedig a Fidesz egyetlen más volt, vagy jelenlegi politikusát.

A profilon megtalálható bejegyzések magyarázatot adnak arra, miért robbantotta ki a kegyelembotrányt, Sulyok Tamás köztársasági elnökké választásakor pedig arról írt, elnöklése alatt az Alkotmánybíróság “a politikailag fontos, érzékeny ügyekben minden esetben a kormány számára kedvezően döntött”.

Ennek ellenére szerinte Sulyok köztársasági elnökként tiszta lappal indul és csak tőle függ, hogy miként él majd a hivatalából eredő lehetőségekkel. “Egyedül az ő döntése, hogy alkotmányos jogköreit a demokrácia, a jogállam, valamint a köztársasági elnöki intézmény tekintélyének helyreállítása érdekében fogja-e felhasználni, vagy a miniszterelnök hatalmi érdekeinek eszközeivé silányítja azokat” - írja a vidéki ügyvéd és hozzáteszi, a sólyomi és az áderi út egyaránt nyitva áll előtte. “Öné a döntés, Elnök Úr!” - zárja bejegyzését.