szerző:
Tetszett a cikk?

Az Európai Bizottság vezetője szeretné újabb öt évre megőrizni tisztségét, így utánanéztek: milyen cégeket fogadott az elmúlt időszakban.

Mindenki elszántan lobbizik Brüsszelben, és a német vállalkozások kihasználják, hogy Ursula von der Leyen német: a találkozók egynegyedét ők kapták az Európai Bizottság elnökétől azok közül az uniós vállalatvezetők közül, akik az elmúlt öt évben felkeresték a német politikus irodáját. Utánuk messze lemaradva a franciák és a svédek következtek, magyar céget a statisztikák szerint sosem fogadott, miközben egy görög és egy horvát vállalkozás is befért a listába.

Németország az Európai Unió legnagyobb gazdasága, tehát a német vállalatvezetők megjelenése Brüsszelben Ursula von der Leyen irodájában nem kirívó, de jól megmutatja, hogy az elnök döntéseiben kik is játszhatnak fontos szerepet – írja a brüsszeli Politico.

A lap azt is megnézte, hogy Thierry Breton francia biztosnál, a belső piac felelősénél kik kopogtattak: és nem meglepő módon a francia cégek.

A Politico megkérdezte erről Ursula von der Leyen, illetve Thierry Breton irodáját, és előbbitől azt a választ kapta, hogy “a találkozók az üzleti élet vezetőivel nincsenek kapcsolatban azzal, hogy az illető milyen országból jött, hanem kizárólag csakis az számít, hogy az Európai Bizottság mennyire hasznosnak ítéli meg az eszmecserét” - jelentette ki Arianna Podesta szóvivő.

Thierry Breton francia biztos sajtósa pedig azt mondta, hogy “Breton részt vett sok nagy uniós programban, például a vakcinabeszerzés és az európai fegyverkezés ügyében, de mindig csak olyan gyakran találkozott francia vagy német gazdasági vezetőkkel, ahogy az Németország és Franciaország GDP-arányának megfelel az Európai Unióban.”

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.