Az elmúlt két évhez hasonlóan idén is a Győr és a Ferencváros játszotta a finálét a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjében; az előbbi szombaton a Debrecent, az utóbbi a Mosonmagyaróvárt győzte le a bejutáshoz a tatabányai multifunkciós sportcsarnokban.

A legutóbbi két kiírást a Fradi nyerte, amely a 15. kupagyőzelméért szállt harcba, azért, hogy utolérje a Győrt.

A közel telt házat hozó meccs első perceiben mindkét oldalon a védekezés dominált, az első gólra közel három és fél percet kellett várni: Kristiansen szerezte meg a vezetést a Győrnek. A Fradinak 7 perc és 20 másodperc kellett, hogy először betaláljon, Lekic 3-1-re alakította az állást.

A tizedik percben, 5-1-es győri vezetésnél időt kért Allan Heine, a Fradi vezetőedzője, de a csapata következő támadása is a blokkban végezte, ahogyan addig szinte az összes.

A szurkolótáboruk biztatásától hajtva azonban hamarosan közelebb kapaszkodtak a fővárosiak az ellenfelükhöz, a 14. percben 6-4 állt az eredményjelzőn, s addig valamennyi találatukat Lekic szerezte. A 20. percig csak Márton és Simon tudott hozzá csatlakozni, miközben a másik oldalon Oftedal, Nze-Minko, Brattset és Schatzl is felavatta már Böde-Bíró kapuját (9-6).

A 22. percre Klujber két szép góljával mínusz egyre zárkózott a Fradi, Simon találatával pedig egyenlíteni is tudott, a Győr azonban azonnal válaszolt. A 26. percben a fővárosiak először támadhattak a vezetésért, de Toft – már nem először – bravúrral hárított.

Öt másodperccel a félidő vége előtt Győrt irányító Ulrik Kirkely még időt kért, de a megbeszélt figurát nem sikerült végigjátszani, így 13-11-es állásnál vonultak pihenőre a csapatok.

A második játékrész Böde-Bíró remek védésével indult, aztán még közel két percet kellett várni az első gólra: Simon találatával újra közelebb került ellenfeléhez a Fradi. Négy perces gólcsend után ismét Simon villant, és egyenlőre alakította az állást, de Nze-Minko gondoskodott arról, hogy egyelőre ne legyen esélyük megszerezni a vezetést. Azután egy hetest is kiharcolt, amelyet Kristiansen értékesített, így újra kettővel ment a Győr.

A következő percekben megint állandósult a két-három gólos győri előny, amit a csapat szurkolói mind hangosabb biztatással háláltak meg. A 47. perctől aztán fokozatosan megint feljebb kapaszkodott a Fradi, az 50.-ben pedig negyedszer is egyenlített Lekic révén.

Onnantól felpörögtek az események: előbb Kristiansen értékesített büntetőt, aztán Márton, majd Oftedal szerzett gólt. 22-21-es győri vezetésnél Lekic lőhetett hetest, az is bement. Újra egál volt az állás, a lassacskán elpárolgott előny miatt pedig időt kért Allan Heine.

A következő két támadás a kapusokról szólt, Toft és Böde-Bíró is bravúrral védett, a harmadik azonban Klujber góljával zárult: most először a Ferencváros vezetett. Ettől kezdve a fővárosiaknak minden bejött: a győriek által többször is kifütyült Cvijic, aztán Márton növelte tovább az előnyt (22-25).

Az 57. perc elején az újabb győri időkérés sem a Fradi lendületét, sem a Győr gyenge támadásainak sorozatát nem törte meg. Hetven másodperccel a vége előtt Kristiansen újabb büntetőt értékesített, majd Ulrik Kirkely időt kért. Gól a végéig már nem esett, így a Ferencváros sorozatban harmadszor hódította el a Magyar Kupát.

Írta a HVG

A Nagyot fordított a Ferencváros, sorozatban harmadszor is elvitte a Győr elől a Magyar Kupát bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.