A keddi játéknap másik mérkőzésén a Barcelona is kiharcolta a továbbjutást.

Az Arsenal tizenegyespárbajt követően jutott be a legjobb nyolc közé a Portóval szemben a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

Akárcsak a párharc első felvonásán, kedden a visszavágón, Londonban is 1–0-s hazai győzelem született, miután Leandro Trossard góljával nyerni tudtak az Ágyúsok. Jöhetett tehát a hosszabbítás, majd mivel ott sem született döntés, a tizenegyespárbaj. Itt David Raya, az Arsenal spanyol kapusa két lövést is hárított, az angoloknál pedig Ödegaard, Havertz, Saka és Rice is belőtte a maga büntetőjét.

Az Arsenal ezt megelőzően a legutóbbi hét BL-szereplésekor a 16 között búcsúzott, előzőleg a 2009/10-es idényben volt negyeddöntős, akkor is éppen a Portót győzte le.

Érdekesség, hogy a Portót búcsúztató utóbbi öt csapat egyaránt eljutott a fináléig abban a szezonban – a Juventus 2017-ben, a Liverpool 2018-ban és 2019-ben, a Chelsea 2021-ben és az Internazionale tavaly.

Korábban ért véget a Barcelona és a Napoli BL-visszavágója. Itt a katalánok hamar 2–0-s előnybe kerültek Fermin Lopez és Joao Cancelo góljaival, de erre még az első félidőben válaszolni tudott Amir Rrahmani. A párharcot a 83. percben Robert Lewandowski zárta le, és mivel az első felvonásban nem bírtak egymással a csapatok (1–1), így a spanyolok jutottak tovább a negyeddöntőbe.

A Bajnokok Ligája negyed- és elődöntőjének sorsolását pénteken tartják Nyonban.

Írta a HVG

A Tizenegyespárbaj után jutott tovább az Arsenal, és egy statisztikai adat szerint a döntőig meg sem áll bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.