Bajnokok Ligája: tizenegyesekkel jutott tovább az Atletico Madrid

MH/MTI
2024. március 13. szerda. 23:48
Frissítve: 2024. március 14. 0:15

A milánói kék-feketék egygólos hazai sikerük után várták a szerdai visszavágót, amelyben madridi mezőnyfölény után szereztek vezetést Federico Dimarco első BL-góljával. A párharc első mérkőzése óta nem játszó, sérülésből felgyógyult Antoine Griezmann alig két percre rá egyenlített.

A rendes játékidő hajrájában Memphis Depay révén a házigazda előbb kapufáig jutott, majd kiegyenlített összesítésben. Sőt, ziccere volt a továbbjutás kiharcolásához is a spanyol csapatnak, ám nem tudott élni vele: következett a hosszabbítás, amely nem hozott döntést.

Tizenegyesekkel dőlt el a nyolc közé jutás, az idegek harcát a madridiak bírták jobban, csupán egyszer hibáztak, míg riválisuk háromszor is, így az Atlético lépett a következő körbe.

Az előző kiírásban döntős olasz csapat december 29. óta sorozatban 13 összecsapásán győzött ezt megelőzően.

BAJNOKOK LIGÁJA NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
Atlético Madrid (spanyol)–Internazionale (olasz) 2–1 (0–1, 2–1, 2–1) – élőben az NSO-n!
Madrid, Estadio Metropolitano. Vezeti: Szymon Marciniak (lengyel).
ATLÉTICO MADRID: Oblak – Szavics, Witsel, Hermoso – Molina (Barrios, 79.), M. Llorente (Azpilicueta, 98.), Koke, De Paul (Correa, 71.), Lino (Riquelme, 71.) – Morata (Depay, 79.), Griezmann (Saúl, 106.). Vezetőedző: Diego Simeone.
INTERNAZIONALE: Sommer – Pavard, De Vrij, Bastoni (Acerbi, 73.) – Dumfries (Darmian, 73.), Barella (Frattesi, 84.), Calhanoglu, Mhitarjan (Klaassen, 111.), Dimarco (Bisseck, 84.) – La. Martínez, M. Thuram (A. Sánchez, 102.). Vezetőedző: Simone Inzaghi.
Gólszerző: Griezmann (35.), Depay (87.), ill. Dimarco (33.)

Az első találkozón: Internazionale–Atlético Madrid 1–0, összesítésben 3-3, majd büntetőkkel a jutott tovább.