szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A német kormány nem szavazta meg az erről szóló kezdeményezést.

Elutasította csütörtökön a német parlament alsóháza, azaz a Bundestag azt az ellenzéki kezdeményezést, hogy Taurus rakétákat szállítsanak Ukrajnának.

A kormánypárti koalíció, s így maga Olaf Scholz német kancellár is nemmel szavazott a konzervatív uniópártok által beterjesztett javaslatra. A szavazáson 690 képviselő közül 495-en ellene, 190-en mellette voksoltak, öten tartózkodtak. Az uniópártoknak 197 képviselőjük van.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk, az orosz állami médium, az RT egy állítólagos németországi videokonferencia hangfelvételét tette közzé, amelyen az hallható, hogy német katonai tisztviselők arról beszélnek, hogy Taurus rakétákat kéne küldeni Ukrajnának a krími híd felrobbantásához.

A németek vizsgálatot indítottak az ügyben.

A NATO ukrajnai beavatkozása átlépné a vörös vonalat a nemzetközi jogban

A NATO közvetlen megjelenése Ukrajnában veszélyes eszkalációhoz vezethet, ezért Emmanuel Macron francia államfő kiszólása inkább felnagyíthatta az akadozó segítség fontosságát. Biztosan nem állt szándékában, mégis egységfrontot kovácsolt Emmanuel Macron francia elnök önmagával szemben, amikor a párizsi Ukrajna-konferencián felvetette, hogy egyes nyugati államok, ha nem is a NATO nevében fellépve, de küldjenek csapatokat az oroszok által megtámadott országba.

Mit tudnak a Taurus rakéták?

A Taurus légi indítású manőverező rakéták akár 500 kilométerre lévő célpontokat is nagy pontossággal képesek megsemmisíteni, így ezekkel Ukrajna jóval a frontvonal mögött található célpontokra is csapást mérhetne.

A Taurusok szállításának ellenzői szerint a fegyver miatt eszkalálódhat a konfliktus, és Németország is belesodródhat a háborúba.

Putyin fő haszna a német lehallgatási botrányból, hogy mostantól minden Taurus-akciót német támadásnak állíthat be

Sokkolta a németeket, hogy az oroszok nemcsak lehallgatták, hanem nyilvánosságra is hozták a Luftwaffe főtisztjeinek beszélgetését a Taurus rakéták esetleges ukrajnai bevetéséről, ami kínos és kényes helyzetet eredményezett. Hetek óta arról szólnak a haditudósítások, hogy az ukránoknak erősen fogyóban vannak a lőszereik, alig tudnak az orosz támadásokra reagálni, mivel a nyugati országokból érkező szállítások akadoznak.