Cikkünk folyamatosan frissül!

Három kemény meccs áll a Chema Rodríguez irányította magyar csapat előtt, amelyeken eldől, hogy tizenkét év után újra ott lehetnek-e az olimpián. A cél elérni az első két hely valamelyikét.

A Tatabányán zajló selejtezőtorna nyitómérkőzését Norvégia nyerte 32-29-re Portugália ellen, Bánhidi Bencéék pedig Tunézia ellen lépnek pályára.

A húsz fős keretből ezúttal Palasics Kristóf, Krakovszki Bence, Szöllősi Szabolcs és Rodriguez Pedro maradt ki.

A csapatról, az ellenfelekről és az esélyekről itt írtunk:

Olimpiát érhet a kézilabdázóknak, ha folytatódik a Chema-csoda

Az első támadást a magyarok vezethették, de Szita Zoltán lövését védte a kapus. Sipos Adrián azonban a félpályán labdát csent, és be is lőtte a ziccert. Az első magyar gólra hamar válaszolt Aidi, arra meg Imre Bence a szélről. A gólgyártást Bóka folytatta, akit Ben Abdallah a gólja után megütött, így előnybe került a magyar csapat.

Bóka a következő lehetőségét sem hagyta ki, majd Lékai szúrta ki, hogy üres a tunéziaiak kapuja, és három gólosra növelte a különbséget (5-2).

Lékai Máté

Túry Gergely

A 9. percben Bánhidi Bence kiállítását kihasználva Aidi meglőtte a második találatát – Mikler a bomba ellen tehetetlen volt -, majd Szita megszerezte a meccs első átlövésgólját. Ami nem maradt válasz nélkül: Rzig az üres magyar kapuba passzolt (6-4).

A 14. percben Lékai pimasz, átejtős hetesével 8-6-ra alakult az állás, Ben Abdallah és Rzig góljaival viszont hamarosan egyenlített Tunézia.

Gyors gólváltások következtek, de az ellenfél nem tudta átvenni a vezetést. Ebben az is közrejátszott, hogy a szövetségi kapitány cserélt a belső posztokon, beküldte Ligetvári Patrikot is, emiatt az addig a hatékony átlövésekkel operáló tunéziai támadások elgyengültek. A magyar támadások pedig – amelyek eddig elsősorban a széleken voltak sikeresek – feljavultak. A 20. percben aztán megint a szél villant: Imre Bence újabb góljával megint kettőre nőtt a magyar előny (11-9).

Szita Zoltán

Másfél percnyi gólcsend után Imre Bóka túloldaról érkező passzát bombázta a tunéziai kapuba, aztán – emberelőnyben – Ilic Zoran is betalált. Négygólos magyar előnynél időt kért az ellenfél szövetségi kapitánya, de hiába, csak nem jött az újabb találat. Aidi kiállítását követően pedig Bánhidi Bence – aki kiharcolta a büntetést – kétszer is büntetett (15-9).

Imre Bence

A 26. perc végén Darmoul közel tízperces tunéziai gólcsendnek vetett véget, Bodó Richárd azonban nem hagyta, hogy közelebb lépjenek. A 30. percben időt kért Chema Rodríguez – amivel egy ígéretesek tűnő akciót szakított meg. A megbeszélt figurából gól nem született, mert Bánhidit Margheli a nyakába csimpaszkodva a földre teremtette, a szabálytalanságért megítélt hetest azonban hidegvérrel értékesítette Lékai Máté. Ez volt a félidő utolsó találata, 17-10-nél indultak pihenőre a csapatok.

Magyar szurkolók

Második félidő

Két villámgyors tunéziai átlövésgóllal indult a második játékrész, miközben Lékai kihagyott egy hetest.

Aztán köszörült a csorbán: a magyar csapat következő két találatát ő szerezte, a baj csak az volt, hogy az ellenfél – emberelőnyben – háromszor is betalált (19-15).

A 9. perc elején, 20-16-nál Chema Rodríguez Bartucz Csabát küldte a magyar kapuba, akit gyorsan felavatott Bacha. A túloldalon a védekezésben is aktív tunéziai játékost rövid videózás után piros lappal végleg kiállították a játékvezetők, miután Lékai eltalálta Lékai arcát. A magyar irányító néhány másodperccel később egy hetest is kiharcolt, amit Rosta Miklós lőtt be (23-17).

Chema Rodríguez

Bartucz elkezdte elkapni a fonalat: előbb Chouiref esés közben eleresztett lövését hárította, aztán Toumi ziccere akadt el a bokájában. A 15. percben Bodó és Bánhidi találataival már 8 gólosra nőtt a magyar előny, amikor kis szünet következett, amíg a vérző Sipost, akinek az arcbőrét egy tunéziai váll szakította fel, ápolták.

Bánhidi Bence

A következőkben állandósult a 7-8 gólos különbség, 19. percben pedig időt kért a tunéziai kapitány. Sok eredménye nem lett: hamarosan Ilic 9-re, Hanusz Egon pedig 10-re növelte a távolságot.

A közönség a 27. perc környékén rákezdett Az éjjel soha nem érhet véget című örökbecsűre, miközben a csapat őrizte az előnyét. Az utolsó másodpercekben már a szép volt, fiúk zengett a csarnokban, Margheli pedig egy becsületgólt még bevágott Bartucznak, de 33-24-nél a játékvezetők lefújták a meccset.