Magyarország-Törökország 0:0, élőben a hvg.hu-n

Ez egy folyamatosan frissülő cikk, a legfrissebb események legalul vannak.

A meccset az M4 Sport adja, és a lengyek Bartosz Frankowski vezeti.

A kezdő 11-ek:

MAGYARORSZÁG: Gulácsi – Balogh B., Lang, Szalai A. – Nego, Nagy Á., Schäfer, Kerkez – Sallai, Szoboszlai – Varga B.  Szövetségi kapitány: Marco Rossi
A kispadon: Dibusz, Tóth B. (kapusok), Dárdai M., Mocsi, Szalai G., Bolla, Kleinheisler, Nagy Zs., Styles, Ádám, Gazdag, Horváth K., Vancsa

TÖRÖKORSZÁG: Günok – Celik, Akaydin, R. Yilmaz, Kabak – Kökcü, Yüksek – Yildiz, Calhanoglu, Akgün – Ünal. Szövetségi kapitány: Vincenzo Montella
A kispadon: Cakir, Kocuk (kapusok), Demiral, Müldür, Ayhan, Özcan, Özkacar, Kahveci, Güler, Ömür, Uzun, B. A. Yilmaz, Aktürkoglu, Yazici, Aydin

543 nap után ismét Gulácsi a kapuban, elkezdődik a magyar válogatott 2024-es éve.

Nyugodtan passzolgat mindkét csapat az első percekben, érződik, hogy barátságos mérkőzésen vagyunk. Az első kísérlet a törököké, a 6. percben Kökcü a kipattanót jobbal a bal sarok mellé rúgta.

Marco Rossi szinte a pályán, nem tűnik elégedettnek, és valóban, erősnek semmiképp sem erős az a kezdés, amit a magyar válogatott bemutatott, nem volt helyzetünk a 16. percig.

Marco Rossi nincs jó hangulatban.

MTI/Illyés Tibor

A 20. percben Yildiz indul meg, Balogh mellől lő kapura bal oldalról, Gulácsi simán fogja, de a törökök egyre veszélyesebbek, mi pedig nem támadunk.

Első magyar kísérlet: Nego ügyes passza után Sallai Roland tette kapura a labdát a 25. percben úgy 20 méterről, vetődve fogta a labdát a török kapus.

Szoboszlai és a török védők.

Egy Szoboszlai szabadrúgás után a meccs legnagyobb helyzete a 33. percben, Sallai fejét találta meg a labda, Günok nagyot védett. Kettesbe kapcsolt a magyar válogatott, az utóbbi percekben egymás után jönnek a helyzetek.

Az első félidő végéhez közeledve kapura lő Kökcü, Gulácsi fogja a labdát, aztán még egyet. Kifejezetten simán jutnak el lövésig a törökök, Rossi láthatóan egyre idegesebb.

Egy perc a ráadás. Szoboszlai a lefújás után mérgesen elrúgta a labdát, nem elégedett ő sem. A 12 mérkőzés óta veretlen magyar válogatott ebben az első félidőben nem hozta a formáját, de gyengén játszottak a törökök is. Nemsokára meglátjuk, Rossi fel tudja-e rázni a brigádot a szünetben.

Írta a HVG

A Magyarország-Törökország 0:0, élőben a hvg.hu-n bejegyzés először Hírpláza-én jelent meg.