Vb-negyeddöntőbe jutott a norvég és a francia női válogatott

2023.12.09. 07:31
A norvég és a francia válogatott negyeddöntőbe jutása is biztossá vált a dán–norvég–svéd közös rendezésű olimpiai kvalifikációs női kézilabda-világbajnokság pénteki játéknapján.

A világbajnoki és Európa-bajnoki címvédő Norvégia 34–21-re nyert a szlovénok ellen – számolt be összefoglalójában a helyszínről a Magyar Távirati Iroda különtudósítója.

Utóbbiak húsz percig tartották a lépést a magas iramot diktáló skandinávokkal (9–8), de a szünetre ötgólosra növelték a különbséget a társházigazdák. A hazaiak a második félidőben sem vettek vissza a tempóból, sorra vezették a gyors lerohanásokat, a 41. percben már tíz találat volt a különbség (25–15), a végére pedig 13 gól lett a norvégok előnye.

Sikerükhöz a Győr kézilabdázói közül a jobbszélső Emilie Hovden egy, az előző két találkozót lábfájdalmak miatt kihagyó beálló, Kari Brattset ugyancsak egy, a mérkőzés legjobbjának választott irányító, Stine Oftedal öt góllal, a kapus Silje Solberg négy védéssel járult hozzá. A szlovénoknál klubtársuk, a jobbátlövő Ana Gros négyszer volt eredményes.

Ezzel az eredménnyel biztossá vált a csoportban ugyancsak nyolc ponttal álló, olimpiai bajnok francia együttes nyolcba jutása is. F ranciaország rendezőként, Norvégia Európa-bajnokként már biztos ötkarikás résztvevő.

A francia csapat nyolc közé jutása azt jelenti, hogy a torna nyolcadik helyezett együttese is részt vehet áprilisban.

Nagyon közel került a negyeddöntőhöz a holland gárda, amely péntek este 40–21–re nyert Ukrajna legjobbjai ellen. A németalföldiek diadalából a jobbszélső Angela Malestein (Ferencváros) négy, a beálló Tamara Haggerty (Debrecen) egy találattal, illetve a győriek közül a beálló Yvette Broch két góllal, a kapus Rinka Duijndam tíz védéssel vette ki a részét.

Az ukrán együttesből az irányító Tamara Smbatian (Fehérvár) kétszer volt eredményes, a kapus Balog Judit (Vasas) hét lövést hárított. A hollandok csak akkor nem jutnak negyeddöntőbe, ha a zárókörben kikapnak a spanyoloktól, a csehek pedig legyőzik a brazilokat, és a három európai csapat körbevereséből ők jönnek ki a legrosszabbul.

A magyar együttes (4 pont) este 20:30 órától az egyik társrendezővel, a csoportban éllovas svédekkel (6 pont) találkozik.

Női világbajnokság, középdöntő, 2. forduló:

II. csoport (Trondheim):
Norvégia–Szlovénia 34–21 (17–12)
Franciaország–Koreai Köztársaság 32–22 (17–12)
Angola–Ausztria 30–25 (16–14)
Az állás: 1. (és továbbjutott) Norvégia 8 pont (149–91), 2. (és továbbjutott) Franciaország 8 (134–105), 3. Szlovénia 4, 4. Angola 2, 5. Ausztria 2, 6. Koreai Köztársaság 0

IV. csoport (Frederikshavn):
Hollandia–Ukrajna 40–21 (19–8)
Csehország–Spanyolország 30–22 (13–9)
Brazília–Argentína 33–19 (16–7)
Az állás: 1. Hollandia 8 pont, 2. Csehország 6, 3. Spanyolország 6, 4. Brazília 4, 5. Argentína 0 (90–135), 6. Ukrajna 0 (84–137)

Az első két helyezett jut a negyeddöntőbe. Pontazonosság esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.

(Borítókép: ihf.info)